Viorel C.

Sondaj Rulote

Model stiker  

22 voturi

  1. 1. Care model sticker consideri ca este mai reprezentativ?



11 postări în acest subiect de discuţie despre Sondaj Rulote

Sondaj Rulote

Viorel C.

Care model de rulota este pe placul tau?

Am deschis acest sondaj pentru a afla care este dorinta fiecaruia in materie de rulote.

Asadar ,  asteptam sa completati sondajul de mai sus pentru a vedea care sunt tendintele , sau mai bine zis gusturile, romanilor in materie de rulote si/sau autorulote  |})

Bineinteles ca puteti adauga si comentarii la acest topic , folosind butonul "Raspunde"

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator rica

Sa fie cat mai practica, sa ofere comfortul de acasa.

Aleg asa pentru ca am si copil si spartan sau orice altceva iese din calcul.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Aurelian Ovreiu

Imi place ca rulota sa aibe toate conditiile, chiar daca nu folosesc toate optiunile.

Eu ca barbat pot trai si in conditii spartane, mai ales ca sunt si pescar, dar sotia si fata, doresc altceva.

Eu consider ca atunci cand ai achizitionat rulota, dupa sute de vizionari,

inseamna ca intruneste cerintele tale.

Si se mai pot imbunatati conditiile in functie de situatiile cu care te confrunti si, bineinteles, de buget.

Sa ne vedem in camping-uri !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Daniel

Cred ca ....bine ar fi sa-ti alegi rulota, in functie de posibilitatile materiale si necesitati ....cu dotari standard, pentru ca ele sunt facute la standard sa-ti  asigure un minim de confort si utilitate , iar daca banii -ti permit o poti imbunatati ulterior ..

Eu posed o rulota pliabila, cu dotare standard de care sunt multumit din toate punctele de vedere  ..mai ales ca i-am adus  si ceva imbunatatiri  ...  panou solar .lumina led , tv, incalzire suplimentara ...toate astea  asociate cu manevrabilitatea si greutatea ei  dau satisfactie  si chef de plimbari ....

Apropo  pe unde o sa umblati anul acesta, poate ne potrivim in timpul liber si facem o intalnire  .....

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator christianobreja

Salutare,

Pentru cei care vor o rulota eu recomand o rulota de fabricatie englezeasca.

Standardul UK la rulote este net superior celor europene, atat de gabarit cat si de utilare/confort.

Iar in ceea ce priveste preturile rulotelor SH "englezoaicele" sunt mult mai ieftine decat cele nemtesti sau olandeze.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Valentin Busca

  Am ales mobilitatea, adica  |}) pentru confort , spatiu si in special pentru cabina de dus separata de baie. Nu sunt de neglijat cele 6 locuri de mers si dormit, si nici crearea unui portbagaj imens prin renuntarea la un  pat .

Argumentul suprem se poate dormi in interior in timpul mersului in conditii excelente.

PS. Mi-am calcat pe "suflet" si tot am pus o poza tamp

errj.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

Acest subiect deschis de Viorel in iunie 2013 mi se pare foarte interesant.

Pacat ca membrii acestui Forum de la acea data , nu au dorit sa comenteze.

Uite, pentru mine , coleg cu voi de cateva saptamani,   m-ar fi interesat sa aflu mai multe despre criteriile care trebuie avute in vedere atunci cand alegi sa achizitionezi o rulota.

S-a vorbit doar la general si tangential fata de  acest subiect .

Pacat!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mariusb11

Si pentru ca nimeni nu s-a exprimat la subiect am sa o fac eu si anume optez pentru europene marcile FENDT sau HOBBY . Plusuri: rezistenta in timp, simplitatea, achiziti piese facila.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

Iata ca au trecut doua luni de la postarea mea si 2 ani de la deschiderea acestui subiect de catre Viorel. In acest timp de doua luni, experienta mea s-a imbunatatit simtitor si am ajuns sa constat ca din intrebarile sondajului lipseste una foarte importanta si anume : rezistenta in timp +simplitate +facilitate achizitii piese. Felicitari Mariusb11. Chiar azi am vazut o rulota care era pe gustul meu, dar fata era praf de la infiltratii. Adrian, am citit toate subiectele enuntate de tine mai sus, si nu numai,   si am invatat multe lucruri utile despre cum trebuie sa arate o rulota. Problema e ca odata cu trecerea timpului, pretentiile mele cresc, iar calitatea rulotelor scoase la vanzare scade. j;'  hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Barac Catalin

Buna ziua,

in momentul achizitiei rulotei  (vazusem cel putin vreo 40-50 faptic si vreo 100-150 pe net), adica ramasesem la doua, una in Baicului un Hobby si una inOtopeni un Chateau, cele frantuzesti nu erau ca cele nemtesti dar...Chateaul mi-a facut cu ochiul din prima si nu mai m-am dus sa vad Hobby-ul dar mare pacat pentru ca cel de la care am cumparat mi-a ascuns oarece infiltratii in partea din fata(frumos mascate)dar care au aparut primavara urmatoare, rezervorul de la toaleta de apa spart(facut proba cu putina apa si functionand, dar cand l-am umplut a inceput sa curga in fata usii) , dar sa trecem la imbunatatiri, iluminatul pe led (smd), panou 240W fotovoltaic, 2 acumulatori de 100 ah, si un boiler de 10 litiri pe gaz, o negresa de 24kg, 150 litri bidoane apa(cred ca ajung), intr-un final am inceput sa iubesc frantuzoaica cu toate defectele remediate si chiar nu as trada-o pentru alta, poate pentru un camper!

Deci in opinia mea frantuzoaicele sunt mai simpatice(kg, mobilier, aerodinamica).

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.