vizitator

Rulota mea LMC 545

10 postări în acest subiect de discuţie despre Rulota mea LMC 545

Rulota mea LMC 545

Sa ne prezentam fiecare rulota pe care o avem.
    Eu am o rulota LMC545 din '95 , pe care am luat-o din Germania acum 2 ani.
    Fata de dotarile de baza i-am mai pus : redresor , baterie de 90 Ah, invertor, generator de 220V/850W , 2 coolere la frigider , un radioCD cu 4 boxe , si mai nou m-am pricopsit si cu o terasa de vara ( asta in afara de cortul ei "original")

332msds.jpg

24ee0rr.jpg

0

Distribuie această postare

Link către postare
    Distribuie pe alte siteuri

Frumoasa achizitie , sa te bucuri de EA, cu toata familia si prietenii veseli. janOmvesel.

adrian05ro:

poti sa iti prezinti si  propria rulota

0

Link către postare

Eu am o rulota englezeasca, cu toate dotarile; Vanderer se cheama, din '97.

O tracteaza un Tucson 4x4 din 2008.

0

Link către postare

Bravo "tinere pensionar"

O sa facem un fel de forum al rulotistilor 4x4 ;)

keep walking !  caravan

0

Link către postare

Caravan  Multumesc pentru urare, va urmaresc cu placere. janOmvesel.

0

Link către postare

La rulota mea am mai mesterit putin si i-am pus un suport pentru 2 biciclete (desi eu am doar una). askc
    Suportul l-am luat de la Bogdan Dobrovat si l-am modificat ca sa merga pe rulota.
    Poze cu suportul si cu bicicletea:

2ufy1hx.jpg

okr0pz.jpg

flin8y.jpg

0

Link către postare

Eu as fii curios ce dotari aveti la rulota din fabrica

Greutate proprie, mma, eventual si niste poze din interior

Sa aveti numai iesiri reusite!

0

Link către postare

Rulota asta a  fost al origini proiectata ca sa fie folosita exclusiv in camping , asadar , cum se vede si in prima postare i-am adus unele imbunatatiri ( ca sa zic asa ) pentru a o folosi si off-camping fara probleme.

Masa proprie este de 1300Kg iar masa maxima autorizata este de 1400Kg ; cu siguranta pregatita cu "de toate " sare usor peste cele 1400Kg. M-as mira sa gasesc o rulota care sa fie in realitate incadrata in greutatea data de producator. Nevestele stiu de ce !
    Jante pe 14" , cu anvelope "C"-uri de 195 , ceea ce ii da o garda foarte mare la sol in comparatie cu altele.
    Puntea este cu brate independente si cu amortizor pe fiecare parte.
    In iarna i-am facut o schimbare de look , dupa cum se poate vedea . Nu am trecut la facelift , pentru ca nu era nevoie, decat putina cosmetica.
    Pe aici pe forum erau puse si niste poze de la interior dar o sa mai postez inca un rand.

2bquww.jpg

1zl3g5w.jpg

2hib5vk.jpg

bgeac.jpg

2v1q0za.jpg

1zpilqu.jpg

o9hj5j.jpg

2cdy6wh.jpg

212brie.jpg

33tpmoo.jpg

0

Link către postare

Pai baia, bucataria sa vada si ochiul nostru dotarile!

Mama cata ceasul!

1300kg proprie si 1400 kg mma numai 100 kg bagaje?

Ori mergeti fara bagaje ori bagati restul in Sorento?

Caci altfel se numeste ca sunteti calcator de lege ! ptg

0

Link către postare

In Sorento nu am loc de prea multe , asa ca pun in rulota ca pe magar.
    Asa , ca fapt divers , cand plec off-camping iau cam 100lt de apa .
    Daca ar incalca toti legea asa cum o fac eu , am fi departe.

Mai jos pozele solicitate

4lus1.jpg

np2afq.jpg

2qbdfr9.jpg

n9w5t.jpg

0

Link către postare

• Conţinut similar

• Laur Lucaci
        deLaur Lucaci
        Salutare , rulotisti !

Sunt nou pe aici si vreau sa intru in curand in posesia unei rulote. Am un buget poate putin cam mic dar sper sa gasesc ceva ce sa acopere majoritatea dorintelor. 
        Bugetul se invarte in jurul sumei de 3000-3500 de euro , iar necesarele din dotarile rulotei as vrea sa fie cele 2 spatii de dormit , carligul antibalans si cortul. 

Din cate am cautat in tara , foarte multe rulote le-am gasit in zona Aradului. De aici de pe forum am inteles ca multe rulote de acolo sunt aduse din Anglia de catre romi si nu stiu daca ar merita sa ma complic. A doua varianta ar fi achizitionarea rulotei din Germania. Sunt dispus sa bat drumul asta , dar as vrea sa ma indrumati spre ceva parcuri , daca stiti , sau sa imi spuneti cum e mai bine sa procedez (sa o rezerv de acasa sau sa merg sa iau la pas pacurile).

Sper ca am dat toate detaliile de care aveti nevoie pentru a ma putea indruma cu orice sfat sau idee.
      • ovidiu cica
        deovidiu cica
        Un prieten a gasit o rulota in Arad si solicita ajutor pt o vizionare in prealabil  pt a scuti un drum in caz ca rulota nu corespunde descrierii vanzatorului.
        Rog contact la  0722 299447 

Multumesc anticipat ,
      • Viorel
        deViorel
        Vand rulota marca Caravelair Bamba, model 395, fabricata anul 1994, cu o greutate proprie de 712 kg si 1000 kg total.
        Este un model realizat pentru confortul a 4 persoane, detinand doua spatii de dormit, constand in doua canapele cu masa si un pat fix si este ideal pentru cei ce isi doresc o rulota usoara, compacta si cu toate dotarile necesare pentru un sejur confortabil.   Rulota este dotata cu aragaz 3 ochiuri, chiuveta inox, frigider marca Electrolux cu functionare pe curent si gaz, sistem incalzire, o cabina pliabila de toaleta, cu chiuveta si wc portabil marca Thetford Porta Potti (absolut nou), jaluzele atermice la toate geamurile, plase insecte si perdele, plasa insecte intrare, butelie originala, roata noua de rezerva, scarita, suport pentru doua biciclete si carlig antibalans Westfalia. Cabina toaletei este pliabila, in sensul ca se poate restrange pentru a obtine mai mult spatiu disponibil.  Mai trebuie mentionat ca detine o trapa tip luminator panoramic, care oferă lumină naturală direct de la sursa si este optima pentru patrunderea aerului proaspat. Detine un cort deschis absolut nou, cu schelet aluminiu, cuie (tije), sfori si care a fost montat prima data pentru realizarea imaginilor acestui articol. Rulota se prezinta foarte bine,  atat exterior cat si interior, fara defecte si probleme ascunse.   Pret 2600 euro! Telefon 0768710487  
      • Alin Opran
        deAlin Opran
        Asa cum spune titlul, doresc sa cumpar una bucata oglinda suplimentara pe partea stanga (a soferului) pentru autoturism (SUV).
        Modelul de oglinda dorit este cel cu montare pe aripa masinii cu tije astfel incat sa poata iesi in afara masinii 35-50cm. Rulota are latimea de 2, 50 m.
        Ar trebui sa arate ceva de felul:

Tel: 0736.001.699
      • a.petre
        dea.petre
        Buna ziua. Detin rulota LMC luxus 495e. Pentru prima data trebuie sa aranjez si patul din fata care este si loc de luat masa. Recunosc ca la momentull cumpararii mi s a aratat modul de aranjare dar cu timpul am uitat. Cine detine acest model il rog sa ma ajute. Multumesc

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.