Florin Smolnicki

Doresc sa cumpar aceasta rulota

18 postări în acest subiect de discuţie despre Doresc sa cumpar aceasta rulota

Doresc sa cumpar aceasta rulota

Florin Smolnicki

Dragi colegi, asi dori sa-mi spune-ti ce parere aveti despre aceasta rulota; pentru poze si descriere dati click pe   Rulota Marauder  

 

Poate mai sunt dintre dumneavoastra care aveti acelasi model. Merita pretul acesta?

Multumesc!

 

Florin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Adiciordas

Din poze arata bine, tu sti cel mai bine daca ai vazut-o live, pretul e bun pentru anul de fabricatie.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Rotaru

Imi scapa mie ceva? Daca e inmatriculata de un an, de ce expira ITPul la sfarsitul lui 2015? Parca se face la trei ani. Ceva da cu virgula. Deci atentie.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian S.

Salut, vad ca esti din Suceava, mergi pana la Radauti e un tip acolo care are multe rulote, printre care am vazut recent pe net niste modele foarte simpatice si dotate la preturi aproximative ca aceasta sau mai ieftine si an mai bun.Tot englezoaice are.Nu trebuie sa te sperie inmatriculatul, e destul de simplu. Eu acum 3 sapt am fost in Sv dupa o rulota si deja i-am pus numere definitive.

Pentru 40 de km merita sa vezi life cateva modele.

Le gasesti si pe tocmai.ro

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian S.

Adrian scrie in anunt ca e inmatriculata in Ro de un an..deci nu are cum expira peste 8 luni...deci ori a gresit in anunt ori e minciunica.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

Cristi-an,

Multumesc pentru sfat. Voi tine cont de el. M-as bucura foarte mult, daca am putea candva sa ne auzim la telefon. Spune tu cand esti mai liber ca sa nu deranjez prea tare cu telefonul.

Te sun eu.

 

:-)

 

PS. am citit de câteva ori povestea cumpărării noii tale rulote.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Florin,

In pricipiu sunt de acord cu observatiile colegilor, de altfel pertinente!

Cred ca rulota de 8 luni este "reanscrisa" in Ro, de aceea expira ITP-ul!

Vezi ce spune si Adrian!

Cei drept urata nu-i, doar un pic cam scumpa la cat este de "cheala" (adica fara dotari).La fel a fost si a mea!

Dar si usoara si cu full dotari nu prea stiu a exista!

Nici asta nu-i un impiediment asa de mare daca tie-ti place, nu are mirosuri etc...(si ai tinut cont si de sfaturile mele discutate aici dar si la tel), poi binenteles sa convii cu proprietarul la pretul corect!

Grija mare! De ce o revinde atat de repede? Daca este proprietar in acte, daca este samsar e de inteles!

Urmareste despre rulota cumparata recent, de colegul Cristian, faina dar cu probleme (oricum le depaseste, sa dea Dumnezeu, sa nu mai se loveasca de altele!).

Pana la urma nu sunt noi si trebuie sa fim constienti ca mai au cate ceva!

Totusi cum spunea si George, daca tot ai sarit de la 1000 de euro la 2000 si peste, cum spunea si Cristi, mai  w;?  , si o sa gasesti.

App, da o fuga si la Radauti, tot este aproape! A venit Cristian din celalalt colt de tara!

                                            nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian G

salutare !sunt nou pe aici.vreau sa imi cumpar in primavara asta o rolota hobby.ajutati ma cu ceva sfaturi

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

1. În momentul achiziției, nu merge NICIODATĂ singur, ci cu un rulotist experimentat.
2. În ziua când mergi să cumperi rulota, mergi de dimineață și verifici (în toate felurile posibile) până seara rulota. Apoi o cumperi. 
Ia legătura cu Claudiu din Agigea. Și el era în Căutarea unei rulote. Numărul lui ți-l trimit prin MP. 
Succes, baftă și să ne mai povestești cum evoluează lucrurile.
 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian G

Salut.
Pai cam maxim 2500 de euro , si sa fie de trei persoane cu un singur loc de dormit .
Si mai am o intrebare: are tipul asta de rulota rezervor ptr ape uzate? M-am tot uitat pe net si nu scrie nici un vanzator daca este dotata cu asa ceva. Hai multumesc. Poate voi stiti mai multe

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ionescu

Ei, e bun rezervorul ala si in campinguri mai modeste. 
De pida, cum am patit eu in vara, aveam un vecin cu cort chiar langa rulota, nu puteam sa las apa murdara sa se scurga sub cortul omului !
Se gasesc la preturi decente, eu am luat de la Exis, sa fie acolo.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian G

Hei baieti ! Am revenit !

Am achizitionat o rulota Hobby Classic fara prea multe dotari, dar este curata si fara umezeala. Acum as vrea sa ii montez ceva sa faca apa calda si sa nu dau nici prea multi bani.

M-am tot interesat .Cu riscul sa radeti de mine intreb : Se poate monta oare un instant electric (din Dedeman pentru uz casnic)? sau mai dati-mi ceva idei sa ma incadrez in 500 de lei , ca parca mai mult nu imi da mana acum.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

Soluția cea mai ieftină ar fi dușul solar:Click Aici

La banii din postare, nu știu dacă îți dă și personajul principal, dar dușul, DA. 

Ce să cauți, fratele meu, cu instant electric în rulotă? Vei fi toată viața dependent de campinguri.
Pune și tu un nr de telefon la semnătură ca să poată colegii să te sune și să te ajute. Mulțumim.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@cristian G, eu am cumparat un kit format dintr-un cort , pompitza la 12v si dusul . Am gasit pe olx cu 200 lei si am rezolvat,  ieftin, cum vrei  tu, si bun. Cauta pe Forum si vei gasi undeva postarea mea.hi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian G

Ok!  Multumesc baieti!

Sper sa fac o alegere buna cu incalzitul apei, tinand cont ca am si un kinder de 6 ani cu mine plus sotia  care vrea apa calda musai.

Ma mut pe alt topic.

Modificat de Radu B.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P
On 15.12.2015 at 22:27, Florin Smolnicki a scris:

1. În momentul achiziției, nu merge NICIODATĂ singur, ci cu un rulotist experimentat.
2. În ziua când mergi să cumperi rulota, mergi de dimineață și verifici (în toate felurile posibile) până seara rulota. Apoi o cumperi. 
Ia legătura cu Claudiu din Agigea. Și el era în Căutarea unei rulote. Numărul lui ți-l trimit prin MP. 
Succes, baftă și să ne mai povestești cum evoluează lucrurile.
 

Eu am gafat-o! Am cautat pe net, am gasit-o la Ploiesti. Am mers cu varamea, m-am mai uitat pe la cateva, dar am ales-o tot pe asta care am luat-o si care era mai ingrijita; de fapt era cea mai ingrijita, fara mirosuri, infiltratii...!

Pot sa spun ca am avut mare noroc, asa ca incepator!

O rulota, mica, draguta, incapatoare, cu dotari mai mult decat asteptari(o am prezentata)!

Dupa ce am luat-o, am descoperit si citit pe forumuri despre rulote.

Asa ca am avut noroc in nebunia, microbul si euforia in care eram atunci!

Doar vedeam ca tot trece cate o rulata pe langa mine si ma gandeam oare cum o fi, si doar ce mi-a trecut o scanteie prin minte intr-o seara.

Am cautat rulote pe net si cum am spus, am fost virusat rau ca in 2 saptamani am avut si carlig si rulota.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin  Leitoiu

 

@cristian Gsa o stapanesti sanatos si sa va bucurati de ea superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.