Barac Catalin

Probleme caroserie rulota

8 postări în acest subiect de discuţie despre Probleme caroserie rulota

Probleme caroserie rulota

Barac Catalin

Buna ziua!

Ma adresez moderatorilor daca poate sa ma indrume sa deschid un topic, am o problema la caroserie (de la gerul  ce a fost mi-a crapat si rama si panoul din fata de la locasul cu butelia si rezervorul cu apa), am dat la cautare  tamplar, nu am gasit nimic.

As fi interesat cu ce s-ar lipi cel mai bine (plasticul panou fata), scuze anticipat pentru postare. :*

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Barac Catalin

Buna ziua, va multumesc!

Tin sa precizez ca panoul de fata are o dublura pe care o sa incerc sa o desfac poate se poate lucra mai bine.

Problema este (cred ca plasticul de la tot panoul este cam imbatranit, rulota este din 1992).

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Eu zic sa-l contactezi pe Ionut C., deoarece este din zona si sper sa te poate ajuta, deoarece, din topicurile sale, reiese ca se ocupa de intretinerea si repararea rulotelor.

Succes!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Barac Catalin

Buna ziua!

Multumesc @Viorel, am discutat cu @Ionut C, solutia data de el este ok, dar m-am gandit ca a mai patit cineva ca mine (pana la urma nu ma mai intereseaza cum o sa arate la exterior numai sa nu intre apa).

Am cumparat rasina epoxidica, fibra de sticla si astept sa vina caldura sa pot sa o lipesc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Cu multa placere si ma bucur ca ai gasit rezolvare la colegul nostru.

Succes pe mai departe!

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Barac Catalin

@Viorel iti imaginezi ca daca iese cum trebuie sau nu , oricum la prima intalnire cu @Ionut ca trebuie sa  xll + xll + xll.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

xll nu este o problema.

Ideea esentiala este ca trebuie sa ne ajutam, in masura posibilitatilor, comunitatea noastra avand si acest rol, printre multe altele.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Barac Catalin

Buna ziua, si inca odata iti multumesc @Mario(Marius)pentru tot ce mi-ai trimis (ce am comandat), tin sa-ti spun ca am luat rasina epoxidica +stratimat+accelerator, dar trebuie sa mai astept pana ce da un pic caldura .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.