Popa Alin

Prezentare membru nou

12 postări în acest subiect de discuţie despre Prezentare membru nou

Prezentare membru nou

Popa Alin

Va salut si bine v-am gasit,

Ma numesc Alin Popa , am 38 de ani , sunt casatorit , am o fetita in varsta de 3 ani.

Rulota inca nu am , acum incerc sa achizitionez una in ideea ca ar fi ceva extradionar sa avem iesiri dese la munte si mare in primul rand pentru cea mica.

Ca si masina am un Audi A4 , de 143 HP automat.

Eventual o sa incerc sa fac o iesire cu o rulota inainte de achizitionare pentru convingere sotie ( momentan nu este fana rulote) dar astept sa vina primavara.Intre timp ma documentez despre acest subiect.

Multumesc si drumuri bune, )|/

Alin

Distribuie această postare


Link către postare

Viorel C.

bun-venit

Bun venit Alin!

Sa speram ca vei convinge in viitorul apropiat sotia si veti achizitiona o rulota.

"Rasfoieste" forumul, descopera cat mai multe informatii si nu te grabi cand cumperi.

Ideal este sa ai pe cineva care are, sau a avut o rulota si sa te sfatuiasca la fata locului.

Mult succes si drumuri bune si tie!

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Bine-ai venit Alin  wcm

Cum spunea si Viorel, nu te grabi si documenteaza-te bine inainte sa cumperi rulota...

Iar in privinta sotiei, depinde de cum o faci sa se simta la prima voastra iesire...asa ca prima impresie conteaza si fa tot ce poti ca sa-si doreasca urmatoarea iesire...

Succes!

superok

Distribuie această postare


Link către postare
Drinovan Ovidiu

Bun venit Alin! bun-venit

Se pare ca multa lume opteaza pentru o rulota pe la aceasta varsta, atunci cand mai apare o a III-a persoana in familie,

dorind sa-si petraca timpul in continuare in mijlocul naturii oferindu-le copiilor conditi mai bune de cazare.Cel putin asa a fost in cazul meu.

Iainte de a veni micutu eu nici nu ma gandeam la o rulota.Fiind doi ne descurcam fara ea.Pe urma am vazut ca mai bine pentu toti,

oferindu-ne aceeasi libertate, dar cu un confort mai bun.

Cam in aceasi situatie am fost si eu  /.; numai ca sotia m-a lasat sa fac ce cred eu!Fiind vorba de destui bani nu a zis nici da, nici nu.

Asa ca acum ne folosim de ea cum prindem putin timp liber sau cand plecam in concediu. )|/

Distribuie această postare


Link către postare
Cristian Popa

Bun venit!

Sa ai multa rabdare pentru a alege rulota.Convigerea sotiei a durat mai putin decat strangerea banilor pentru rulota  biggrin biggrin biggrin

Distribuie această postare


Link către postare
Marius Radu

bun-venit

Alin, cum spune-au si colegii nostrii de pe forum , mare atentie ce cumperi....stii proverbul cu leopardul , ai grija sa nu fie doar vopsit gardul...bafta

Distribuie această postare


Link către postare
Petru Munteanu Stoica

wcm

Salutari. Inainte de a te uita dupa rulote, vezi care e masa maxima ce poti sa o tractezi cu sistem de franare, din cartea de dientitate a masinii tale, la punctul 7. Din cate am citit eu pe acest forum, se recomanda ca rulota sa fie ca masa maxima 80% din valoarea trecuta in CIV-ul masinii. Eu mi-am luat o rulota cu masa maxima de 800 kg, dar as putea sa trag (mai greu putin si la alte costuri si probleme) pina la 1350 kg.

Distribuie această postare


Link către postare
Vizitator

Bine ai venit intre noi. isor In legatura cu achizitionarea unei rulote rasfoieste forumul, iar daca ai de gand sa cumperi una , roaga un rulotist sa te ajute.

Distribuie această postare


Link către postare
Adiciordas

isor

Bine ai venit printre noi, iar in privinta rulotei nu te pripi, mai ai timp pana la primavara! superok

Distribuie această postare


Link către postare
Gabriel Schuster

Bine ai venit intre rulotisti! Citeste in forum, documenteaza-te, intreaba si cand ai toate datele necesare cumpara rulota care ti se potriveste! Te asteptam cu vesti bune !

Distribuie această postare


Link către postare
Marian_vasile

Bine ai venit!

Vino cu sotia la o intalnire a rulotistilor, sa vada pe viu "cum se mananca"

Eu asa am convins-o pe a mea!

Distribuie această postare


Link către postare
Claudiu

Salut si bine ai venit!    nay

Cam in aceeasi situatie sunt si eu, diferenta e ca la mine sotia e convinsa, ramane sa gasesc loc de parcare sigur si cu acces destul de usor.

Spor!

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.