Claudiu

Salut si bine v-am gasit!

34 postări în acest subiect de discuţie despre Salut si bine v-am gasit!

Salut si bine v-am gasit!

Barac Catalin

Buna seara, eu la skoda octavia 1, 9 tdi am avut probleme fara cutiuta cu relee (joint box)pentru ca legatura pe direct imi dadea eroare in bord (citea un consumator necunoscut)asa am montat cutiuta, si totul este ok, decat firul rosu (+)a fost luat din cutia de sigurante din bord iar restul cu conectori rapizi din lampa dreapta spate.

Distribuie această postare


Link către postare

Claudiu

Am mai intrebat astazi cunoscatori in d'ale Passat-ului si, mi s-a spus ca la modelul meu n-ar trebui sa fie probleme.

Am mai montat pe tripla stanga si un sistem de senzori marsarier si nu am nici o eroare la scanari. Vom vedea, cum spuneam voi monta provizoriu priza in 7, apoi ii fac o scanare, ca am cu ce si ne lamurim.

Oricum, nu sunt un incapatanat si, daca trebuie si cutie, voi pune. O sa studiez problema, nu trec peste atentionarile voastre, multumesc.

Distribuie această postare


Link către postare
Gabriel Schuster

Instalatiile noi au modul CAN. Este recomandat, pt ca preia semnalele de la o lampa spate si distribuie "forta" respectiv plusul preluat printr-o siguranta de la baterie. Avantajul este ca face la conectarea contactului un control al functionalitatii tuturor becurilor, semnaleaza daca este ok sau semnaleaza in mers orice defect( bec ars). Trebuie atentie la montaj, se vor prelua semnalele de la ambele frane ( stg la stg si dr la dr), daca se pune semnalul de la un singur bec in paralel, da la fiecare franare "avarie".

Distribuie această postare


Link către postare
Claudiu

La mine e mai primitiva, masina e din 2000, nici bord computer n-are, CAN nici atat nu cred.

Gabriel, tu ce parere ai, trebuie cutiuta la mine, sau merge, cel putin pt instalatia in 7 pini, sa ma leg direct pe triple?

Distribuie această postare


Link către postare
Adiciordas

wcm

Salut Claudiu si eu sunt de parearea lui Adrian daca vrei sa-ti montezi carligul mergi la un service autorizat ca ei stie daca-ti trebuie cutiuta sau nu, ca daca legi firele unde nu trebuie computerul masinii(nu cel de bord)iti taie tot curentul asta ca  masura de protectie si atunci nu merge masina doar resetata cu laptopul, iar rulote, am vazut pe net ca in Braila este o firma care aduce rulote din strainatate au un parc de rulote destul de mare.

Distribuie această postare


Link către postare
Claudiu

Claudiu ,

Hai sa pastram topicul asta pentru saluturile de Bun venit !

Te rog sa deschizi un nou topic la sectiunea tehnica , si acolo sa dezvoltam subiectul , si sa despicam firul in sapte , nu in patru.

Gandeste-te ca un alt membru care are aceeasi problema niciodata nu o sa caute in topicul de prezentare cum se fac legaturile la instalatia electrica.

Notiunile de "prezentare" si "instalatie Passat" nu au nimic in comun , sa fim seriosi .

Multumesc pentru intelegere !

:-)

De acord. M-am gandit ca pot folosi acest topic pentru intrebarile mele de incepator, dar ai dreptate, discutia aluneca usor spre tehnic si e mai bine sa aiba un topic dedicat.

Scuze.

@Adi, referitor la cutiuta, m-am lamurit ca pe modelul meu de Passat nu trebuie.

De parcul din Braila nu stiu, dar o sa ma interesez, multumesc

Distribuie această postare


Link către postare
Adiciordas

@Claudiu uite ce am gasit pe net in caz ca nu ai gasit parcare pentru rulota: Parcare rulote

Un parc pentru rulota in Bucuresti, unde poti lasa in liniste tot anul Ciorogarla/Darvari, email ruloparking@yahoo.ro

Distribuie această postare


Link către postare
Claudiu

Multumesc,

o sa iau legatura cu ei sa vad ce si cum.

In principiu am cam gasit, undeva in Voluntari pe Andronache ca d'aia mi s-au aprins beculetele si cu carligul.

Le trimit un mail celor de la Ciorogarla sa vedem ce conditii ofera si la ce bani.

Multumesc inca o data!

Distribuie această postare


Link către postare
Adiciordas

OK! :*

@Adrian eu doar am vazut anuntul pe net, nu stiu adresa exacta sau mai multe detalii ])]

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.