Vizitator dorunegru

Important / Interesant

6 postări în acest subiect de discuţie despre Important / Interesant

Important / Interesant

Vizitator dorunegru

DE LA MINISTERUL DE INTERNE

IMPORTANT! NU ESTE GLUMA!

Informatii utile

Un nou tip de frauda face ravagii: esti sunat de cineva care se da drept operator la Cosmote, Orange sau Vodafone.

Poate fi un fost angajat al firmei respective, pentru ca are acces la baza de date. Iti spune ca e ceva in neregula cu factura ta si te roaga sa tastezi un cod de cifre. Daca ai facut asta, ii incarci cartela respectivului cu 300 EURO! Da mai departe daca vrei sa ajuti si pe altii.

Cu respect,

Adrian Daniel Apostol –

Tel:0372262306

Referent – Biroul Instante si Proceduri Judiciare - Directia Juridica -

Informare a Ministerului de Interne

In atenţia tuturor deţinătorilor de telefoane mobile:

Daca un corespondent lasă un mesaj sa apelati numărul 0607 74 52 41. Nu apelaţi în niciun caz acest număr; factura dumneavoastră va fi foarte mare. Această informaţie, transmisa de Oficiul Central de Stopare a Terorismului, a fost comunicată în masă.

După un timp escrocii au găsit un alt sistem pentru utilizarea frauduloasă mobilelor. Ei va apelează pe GSM, se prezintă ca fiind "Provider" Orange, Cosmote (sau orice retea in care sunteţi abonat), vă cer să introduceţi un cod care este 09 # explicându-va că este vorba de o verificare a mobilului dumneavoastră.

NU TASTATI IN NICI UN CAZ CODUL INDICAT SI INCHIDETI IMEDIAT.

Hotii dispun de dispozitive ce le permit sa citeasca cu acest cod cartela SIM. Nu le rămâne decât să creeze o noua cartelă (sau oricat de multe) cu care vor vorbi in contul tau.

Această fraudă se practică în mod curent şi este, deci, necesarca această informaţie să fie difuzată rapid unui număr cât mai mare de persoane.

ATENTIE de transmis URGENT Dacă aveţi un apel telefonic şi pe mobil se afişează "A C E" nu răspundeţi; anulaţi apelul. Este un viruscare distruge cartela SIM şi distruge mobilul. Aceasta a fost confirmata de Motorola, Sagem si Nokia

In atentia utilizatorilor Internetului

RUGAM TRIMITETI ACEST AVERTISMENT PRIETENILOR, FAMILIEI, ETC....

Fiţi vigilenţi în următoarele zile! Nu deschideţi nici un mesaj care are ataşata o filă numita"Invitaţie", indiferent cine o trimite. Este un virus care deschide o Flacără Olimpică.

Aceasta "arde" întregul hard disc al computerului dvs.

Acest virus va fi trimis de la cineva care are adresa dvs. de email în lista de contact, de aceea trebuie să trimiteţi acest email tuturor contacţilor.

E mai bine să primiţi acest mesaj de 25 de ori, decât să primiţi virusul şi să-l deschideţi.

Dacă primiţi un mail cu denumirea de 'invitaţie", chiar trimis de un prieten, nu-l deschideţi şi scoateţi-l din computer imediat.

Acesta este cel mai periculos virus anunţat de CNN; a fost clasificat de Microsoft ca fiind cel mai distructiv virus introdus vreodată in retea. Acest virus a fost descoperit de cateva zile de către McAfee şi încă nu există remediu pentru el.

Prof. univ. dr. ing.

Constantin Nitu

Academia Tehnica Militara

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Costi

"Este un virus care deschide o Flacără Olimpică.

Aceasta "arde" întregul hard disc al computerului dvs.

Acest virus va fi trimis de la cineva care are adresa dvs. de email în lista de contact, de aceea trebuie să trimiteţi acest email tuturor contacţilor."

])]  Cred ca si Johannis se exprima mai bine, desi nu are pregatire de IT-ist!  biggrin

Alta treaba nu are Ministerul de Interne decat sa faca spam!  ptg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Achim

[glow=red, 2, 300]Panica generala!![/glow]

Informatii foarte importante, dar nu am gasit nimic pe site-ul ministerului. Sunt secrete, doar pentru politistii cu telefon?

Mesajul pare sa fie in genul acelora bisericoase ce circula pe mail, nu trebuie sterse si cel mai important, sa le trimiti la opt prieteni (minim)...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator dorunegru

Acest e-mail l-am primit si am considerat ca poate fi de ajutor cuiva daca il fac cunoscut , nu solicita like-uri si nici comentarii de coltul strazii sau de marginea santului , asa ca orice comentariu este neavenit , rog orice coleg ce are astfel de informatii sa le faca publice .

Multumesc .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Achim

Mi-am recitit postarea de aseara si recunosc ca am fost rautacios, aiurea. Am o usoara scuza prin faptul ca ma durea ingrozitor maseaua?...

In niciun caz ironia nu s-a indreptat catre Doru Negru, cel care l-a postat sau oricine altcineva de pe acest forum.

Am vrut doar sa atrag glumet atentia ca genul asta de mesaje, ce circula pe net, cel mai probabil nu sunt adevarate.

Imi cer scuze daca am lezat pe cineva si mai ales lui Doru  :* (M-a lasat si durerea de dinti)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator dorunegru

@ Achim - nu m-am suparat sau daca ai observat o urma de suparare pe avataqrul meu o poti sterge cu o tequila  nay

Ajuta si la masele !!!!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.