Vizitator

Doresc acumulator gel

11 postări în acest subiect de discuţie despre Doresc acumulator gel

Doresc acumulator gel

Vizitator

Doresc sa cumpar un acumulator gel de 90 ah , va rog ceva sfaturi, as dori ceva ieftin si bun.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Doru Radu

Nea Marine VEZI PE OLX AU JARETT 100AH-450RON SI  120AH-480RON.Are Ninel si e multumit

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

O baterie cu gel Jarrett originala costa 700 de lei fara tva.De unde 450 lei?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Alea la 450RON sunt second-hand_uri  ])]

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru Radu

Intrebati-l pe Ninel cum este  sh sau nou si va edificati mai bine.Daca in anunt scrie produs nou cu garantie il iau ca atare pana la proba contrarie

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Doru Radu

lasa ca vorbim pendelete vineri, zic bine

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornelsavu

Eu nu sunt asa multumit de jarett, luata de la cineva de pe un forum de rulote pe care il cred cand spune ca e noua.

La aceasi capacitate un sunlight are 30 kg pe cand jarett are 20 dar si tine mai putin in acelasi regim de utilizare.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

:*

Cum adeca ? Nu esti multumit !

De ce nu exemplifici ce te nemultumeste insistand asupra puterii insatalate si folosite, si aupra capacitatii bateriei, timp de descarcare cu si fara incarcare? Sau doar ca nu sunt suficient de grele raportate la alte tipuri.

  Dar si pretul a fost pe masura !

Apoi luata de pe unul din forumuri , s-ar putea sa nu fie noua , pe cand cele comercializate prin site-urile de specialitate de cetateanul din Ploiesti si mai este unul in Buc, sunt noi , primesti garantie, factura etc..., cei drept nici pretul nu egaleaza pe cel a celor mai de firma, (si cu Dacia mergi ca si cel cu Mercedasul, adeca pe acelasi drum , in alte conditii dar tot acolo ajungi).

Baterie motor electric barca

Tot o batarie usoara, de firma dedicata incarcarii solare si nu numai, noua de okazie, de 112 Ah si pret decent pentru valoarea ei, unde mai pui ca face si "reduceri de toamna" 100 de lei!

Acum am descoperit ca de fapt detin o asfel de baterie , dar numai de 105 Ah luata din piata de sh de la niste "bruneti", aveau 3 buc , regret ca nu am luat 2 buc mai ales ca pretul era pe masura ! Nu stiam ce fel este si cat sunt de noi, cu toate ca se vedea pe borne ca nu a fost strans, puse racorduri .

Tot caut sa mai cumpar una pentru sezonul urmator, in piata sh, sambata si dumineca dar n-am mai gasit.

  Imagine cu bateria mea  Fotografie

Eu sunt multumit de ea din moment ce in off camping in o zi folosesc frigiderul la 12 v (el racit la 220 in prealabil) dar cu incarcarea celor 2 panouri de 100 w (unul doar partial fiind rulota si la umbra).

Bafta in alegerea bateriei potrivite !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornelsavu

Nu compar mere cu pere. Ambele baterii sunt noi erau in ambalaj original fara urme pe conectori.

Au fost puse cate o saptamana pe acelasi sisteme, camere video deci acelasi consum si testul facut vara. De fiecare data jarret-ul cand plecam la servici era la o tensiune mai mica. Iarasi daca le descarc pe amandoua pana cand regulatorul intra in protectie si apoi le incarc in sunlight intra mai mult curent ca si intensitate cat si capacitate.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.