.Vizitator..

Stil educational adaptat beneficiarilor

11 postări în acest subiect de discuţie despre Stil educational adaptat beneficiarilor

Stil educational adaptat beneficiarilor


Ionut C.

Doamna, ati pierdut ceva... Poftiti!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Coane Georgele ,

Nu poti sa faci educatie cu "Va rog frumos!" ; din pacate practica ne dovedeste ca este aproape imposibil .

Tot practica , ne arata ca acolo unde este ordine au aparut rezultate numai dupa ce s-au dat amenzi usturatoare.

Ne place sa vedem ca la altii se poate , dar noi sa stam cu mainile in san, sa nu ne deranjam prea tare.

La noi trebuie sa fie mai activ spiritul civic , sa-l tragi pe tzaran de maneca si sa-i arati macar obrazul, ori pui frumos mana pe telefon si formezi 112.

Vaca aia de la inceputul filmului  avea BMW  tamp ; astia sunt o "specie" aparte , dar oricum nu are scuze.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Popa

Daca am fi mai multi "cu sange in instalatie" asa cum e cea care "face legea" in filmuletul asta, ar fi mai curat mediul in care traim. Cand melteanul cu ceafa groasa arunca mizeria pe geamul masinii, de cele mai multe ori nu luam atitudine, ci comentam in barba asteptand sa faca altcineva lucrul asta. Am mai scris intr-un topic ca sunt sigur ca la el in ograda nu isi arunca mizeria acolo unde ii se casuna ... Asac cum zicea Adrian, situl civic tinde spre zero

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Popa

Nea George,   nu este suficient ca noi, 5-10  oameni, facem asta, ca ceilaiti care sunt in trafic sau in camping, stau pe margini si fac poze cu telefonul mobil

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionut C.

"Indiferența e un păcat, indiferența înseamnă egoism și, mai mult decât atâta, indiferența înseamnă pactizarea cu răul, înseamnă promovarea răului, înseamnă lipsa iubirii, înseamnă păcat împotriva iubirii. Să nu se confunde datoria creștinului de a iubi și de a ierta pe cel care-i greștește personal, cu datoria și cu dreptul de a lupta pentru a stăvili răul făcut obștii."

Părintele Constantin Voicescu

1924 - 1997

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionut C.

E foarte rau sa gandim asa: daca nimeni nu face nimic, nu are rost sa mai fac nici eu.

Asa se raspandeste pacatul, raul. Nu ati observat ca un exemplu negativ este mai usor si mai des urmat?

Stiu ca e mai confortabil sa fii indiferent, dar oare ne-am nascut degeaba?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Popa

Nea George, nu mai e banatu' fruncea (mie naspa sa recunosc, dar asta e). Sunt nascut si crescut in Timisoara, nu mai sunt oamenii cu care eram obisnuit... mare parte din ei sunt asa cum ai spus, mitocani si cocalari, lipsiti de cea mai elementara norma de bun simt. Si aici traficul a devenit o calatorie prin jungla in care posesorul de multi cai sub capota se baga pe contrasens, ca sa treaca primul la semafor. Eu care eram un om calm la volan, am ajuns sa injur, daca am de traversat orasul imi bag si imi scot toate organele pe care le am si pe care nu le am. Dar asta nu inseamna cu nu ii voi spune (cand am ocazia) melteanului ca si-a lasat rahatu'n drum si ca ar fi frumos sa-l adune.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Popa

Dau o bere, doua, trei, cu mare drag

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Popa

Asa cum zici, timp sa fie ca berile le putem savura si pe scarile de la non-stop. xll

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian Popa

Pai la cat de des se schimba burdurile, ar trebui sa fii mandru ca bei pe burdura noua...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.