Adrianl

Membru Nou

10 postări în acest subiect de discuţie despre Membru Nou

Membru Nou

Adrianl

Buna ziua.

Ma numesc Adrian si sunt din judetul Prahova.Intentionez sa  achizitionez un Bailey Ranger 450/4 cu masa proprie 850 si mma 1100.Intrebarea pe care o am este : o pot tracta cu un Mondeo 2009 130 Cp fara a avea probleme la masina?

Multumesc mult.

Distribuie această postare


Link către postare

Viorel C.

bun-venit

Bun venit in comunitate!

Se poate tracta fara discutie.

Mult succes la achizitionare !

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Adrianl

Multumesc mult domnul Viorel.Intentionez sa achizitionez modelul descris anterior.L-am vazut si arata mai mult decat decent.Pretul este 2000 negociabil.Se merita deal-ul?Multumesc anticipat.

Distribuie această postare


Link către postare
Viorel C.

In primul si-n primul rand, fara "domnul", direct Viorel este foarte ok.

Referitor la afacerea ce urmeaza sa o faci, ca orice lucru care trebuie sa-l cumperi, sa-l pui bine in balanta si sa iei hotararea cea mai buna.

Nu stiu ce an de fabricatie are rulota, dar oricum, fiind de Anglia, cred ca este dotata cum sunt mai cam toate rulotele de acolo.

Daca ai vazut mai multe rulote, ar fi ok, daca nu, incearca si "inspecteaza" rulota cu cineva care stie mai multe despre rulote.

Mare atentie la infiltratii si la functionarea celor din interior.

Distribuie această postare


Link către postare
Adrianl

Anul este 1999.multumesc mult pentru sfaturi.

Distribuie această postare


Link către postare
Vizitator

Bine ai venit in comunitate si succes in achizitionarea rulotei.

Distribuie această postare


Link către postare
Adrianl

Multumesc pentru sfaturi.Indirect cunosc persoana si rulota.Apartine rudei unui prieten.Nu se pune problema de vicii ascunse.Chiar ar mai negocia putin.Asa ca, dupa cate se pare, pare un pret corect.O voi lua si va voi impartasi din experienta.O sa fie cel putin interesant cand o voi tracta.Ar fi pentru prima oara in viata.

Si ca sa-mi aduc si eu un minim aport, dupa ce m-am interesat, se poate conduce cu B (are 850) kg. , dar trebuie sa am un atestat de la o scoala de soferi cum ca am absolvit un curs.

Conditia ar mai fi sa nu depaseasca 4tone si ceva cu tot cu vehiculul tractor sau acesta sa nu depaseasca 3, 5 tone.

Pentru a conduce ansamblul in exteriorul tarii , tot in baza documentului de absolvire a cursului , se va face o mentiune in permis.

Distribuie această postare


Link către postare
Adrianl

Da , asa este, pare suspect de ieftina.Insa cunosc proprietara indirect si stiu istoricul rulotei.O vinde pentru ca nu mai are ce face cu ea.Am citit articolul privind verificarea VIN. Maine o sa o mai verific iar, in detaliu .

Multumesc.

Distribuie această postare


Link către postare
Vizitator Niky Radu

Sa ne zici si noua rezultatul, e sau nu din '99...imi verific si eu teoria cu ocazia asta

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.