.Vizitator..

Umbrar pt rulota ?

3 postări în acest subiect de discuţie despre Umbrar pt rulota ?

Umbrar pt rulota ?

.Vizitator..

Vazand la turci rulotele bagate in corturi cu totul si fiind un tip care sufera de caldura, m-am intrebat:

A vazut/are cineva un umbrar pt rulota ?

Ma gandeam ca s-ar putea confectiona unul, ceva de genul a 4 picioare (eventual articulate) prinse pe la colturile rulotei (cum?), oblic in sus, si o foaie de rafie intinsa intre ele, la ceva distanta deasupra tavanului.

Va rog, astept idei de la cei care au vazut mai multe si multam fain anticipat !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator

Eu am vazut in Germania la o rulota ca avea pe acoperis puse niste "picioare" ( de ce ar trebui sa fie pe pamant ? ) si cu un cadru dintr-un aluminiu , peste care se punea o prelata .

Intre prelata si rulota se facea o "perna de aer" , iar plafonul rulotei nu era expus direct razelor solare. ( Bei , ai dreaku nemtii astia cu germanii lor cu tot  biggrin ).

S-ar merita asa ceva , dar pentru cazul in care stai ceva mai mult timp in acelasi loc. In nici un caz pentru week-end !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
.Vizitator..

Da, chicerele pe rulota, ca daca era pe pamant, nici nu mai intrebam.

Pe pamant, daca ma gandesc bine, am 4 bete inaltute pe care le pot infige in pamant si prinde cu coliere de manerele rulotei... uite ca e o idee.

Pe rulota nu stiu cum le pot prinde, demontabil.

Si de ce sa nu merite pt uichend ?

Deja ma gandeam la o masa plianta careia sa-i dezafectez picioarele de aluminiu.

Sau la picioarele scaunelor pliante clasice, pe care nu cred ca le mai folosesc - ne-am luat 2 scaune asemanatoare cu ale tale, odata cu organizatorul.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.