• Conţinut similar

    • Mihai P
      de Mihai P
      Am decis sa montez televizorul pe peretele rulotei, in dormitor.
      Ca sa fiu sigur ca nu-mi cade, am prins suportul de o placa metalica cu surub si piulita.
      Placa am prins-o de perete cu adeziv Moment si multe holtsuruburi.
      Atasez si imagini cu toata lucrarea.





    • Mihai B
      de Mihai B
      Salut,  
       
      De curind am descoperit Viaroom Fusion, un fel de mediaplayer cu tuner incorporat ce stie DVBT/T2/C.  Pe langa faptul ca alimentarea este 5V/2A si cu putin spirit tehnic se poate bricola un cablu adaptor de alimentare de la un alimentator 12V de telefon mobil, poti viziona filme online sau online in serile ploioase sau poti "rupe in doua" gamepadul  cu jocuri  android. La noi  daca nu ai antena satelit nu prinzi decat TVR si restul canalelor telefiziunii publice dar tinind cont ca abonamentele de date devin din ce in ce mai accesibile  cred ca e un accesoriu mai de viitor decat antena satelit. Nu am incercat inca sa vad cum/daca functioneaza cu un stick 3G usb,  insa nu vad de ce nu ar functiona.  Eu il folosesc conectat wireless la un acces point Vodafone sau evident, la orice wireless free din zona.  Iesirea audio/video este hdmi si momentan il folosesc un tv cu dvd incorporat cu alimentare la 220 dar in viitor ma gandeam sa iau un simplu monitor cu alimentator extern de la 12V fara a mai fi nevoie de invertor  http://viaroom.ro/magazin/fusion-tv-family/ 
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.