Vlad Iliescu

Vând tv rulotă Philips Full HD

8 postări în acest subiect de discuţie despre Vând tv rulotă Philips Full HD

Vând tv rulotă Philips Full HD

Vlad Iliescu

Vând televizor pentru rulotă marca Philips, diagonala 22 inch, Full HD, tuner terestru și satelit incorporat, slot CI+, model 22PFS5403/12.

Este în perfectă stare de funcționare și estetică, are toate accesoriile și ambalajul original.

Sunt incluse alimentatoare originale 220 V și 12 V.

Mai multe detalii tehnice pe site-ul producătorului: 

https://www.philips.ro/c-p/22PFS5403_12/5400-series-televizor-led-full-hd-ultrasubtire

Este un aparat foarte reușit, cu un consum mic de curent și destul de ușor. Poate sta pe propriile picioare sau poate fi prins în suport de perete.

 

Preț 550 lei.

20240417_161712.jpg

20240417_161734.jpg

20240417_161738.jpg

20240417_161926.jpg

20240417_163239.jpg

20240417_163302.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vlad Iliescu

Nu are rost sa se puna praful pe el la mine, dar nici nu vreau sa il dau la un pret de nimic. Ca urmare, noul pret devine 500 lei.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Iliescu

Televizorul e un obiect relativ fragil, expedierea prin curier presupune niște riscuri.

Eu intenționez să plec duminica 28.04 către Sibiu, din București Dacă se întâmplă să îl vrea cineva aflat pe traseu, mă poate contacta.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Iliescu

Ca sa nu deschid alt subiect, am o curiozitate: e bine sau nu sa mergem cu televizorul montat in suport? Stiu ca la toate autorulotele si rulotele care vin cu televizor in dotare, el ramane in suport si nu isi pune nimeni problema sa il de jos. Eu am mers pe principiul de a evita orice risc, de aceea am scos de fiecare data televizorul din suport si l-am ambalat in cutia lui. Totusi, am si eu un grad de comoditate, de aceea ma intreb daca sa continui acest obicei sau sa devin un consumator normal.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Achim

Fixarea in suport pe timpul deplasarii este recomandat doar televizoarelor dedicate rulotismului.

Constructia lor este mai robusta si sunt rezistente la trepidatii intense

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

Salutare @Vlad Iliescu 

:noroc:

 

în urmă cu 2 ore, Vlad Iliescu a scris:

[TV] .... el ramane in suport si nu isi pune nimeni problema sa il de jos.

Suportul=simplu, practic, eficient!

Timpul "necesar" pt montare-demontare (oarecum scurt pt iesirile de sf. saptamana), nu-mi permite de fiecare data aceasta actiune. Just! Un simplu argument.

Dar, ...

în urmă cu 2 ore, Vlad Iliescu a scris:

 ... am si eu un grad de comoditate

Daca-ti face placerea sa "mesteresti" (de - montare) si TIMPul iti permite, ... NU renunta la acel grad de comoditate (sau poate, obisnuinta?).

Oamenii se diferentiaza dupa stil de viata, mod de gandire, nivel de educatie, atitudine, fel de a vorbi, credinte, dorinte, gusturi, preferinte!

As mai aduga; Lucrurile au valoarea pe care le-o atribuie oamenii.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Iliescu

Să fiu sincer, 5 minute în sus - în jos nu mai contează. O să rămân la bunul obicei de a elimina orice risc, deși televizorul e dedicat pentru rulotă. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu
în urmă cu 3 ore, Achim a scris:

Fixarea in suport pe timpul deplasarii este recomandat doar televizoarelor dedicate rulotismului.

Constructia lor este mai robusta si sunt rezistente la trepidatii intense

Din experienta, nu din auzite/marketing, televizorul meu sta in suport tot timpul de circa 4-5 ani. Cine e interesat, cauta topicul unde am scris despre el, pretul platit si indicatii de montaj al suportului.

 

PS: rulota (din pacate) nu a "vazut" doar autostrada!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

  • Conţinut similar

    • Mihai P
      de Mihai P
      Am decis sa montez televizorul pe peretele rulotei, in dormitor.
      Ca sa fiu sigur ca nu-mi cade, am prins suportul de o placa metalica cu surub si piulita.
      Placa am prins-o de perete cu adeziv Moment si multe holtsuruburi.
      Atasez si imagini cu toata lucrarea.





    • Mihai B
      de Mihai B
      Salut,  
       
      De curind am descoperit Viaroom Fusion, un fel de mediaplayer cu tuner incorporat ce stie DVBT/T2/C.  Pe langa faptul ca alimentarea este 5V/2A si cu putin spirit tehnic se poate bricola un cablu adaptor de alimentare de la un alimentator 12V de telefon mobil, poti viziona filme online sau online in serile ploioase sau poti "rupe in doua" gamepadul  cu jocuri  android. La noi  daca nu ai antena satelit nu prinzi decat TVR si restul canalelor telefiziunii publice dar tinind cont ca abonamentele de date devin din ce in ce mai accesibile  cred ca e un accesoriu mai de viitor decat antena satelit. Nu am incercat inca sa vad cum/daca functioneaza cu un stick 3G usb,  insa nu vad de ce nu ar functiona.  Eu il folosesc conectat wireless la un acces point Vodafone sau evident, la orice wireless free din zona.  Iesirea audio/video este hdmi si momentan il folosesc un tv cu dvd incorporat cu alimentare la 220 dar in viitor ma gandeam sa iau un simplu monitor cu alimentator extern de la 12V fara a mai fi nevoie de invertor  http://viaroom.ro/magazin/fusion-tv-family/ 
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.