Cornelius C

Cu bicicleta in Franta si Italia

2 postări în acest subiect de discuţie despre Cu bicicleta in Franta si Italia

Cu bicicleta in Franta si Italia

Cornelius C

Buna ziua.

Anul asta am in plan doua plimbari prin Austria, Italia, Franta Benelux si Germania. Nu o sa merg cu bicicleta desi mi-ar place enorm. Nu am atat de mult timp liber si sunt si mai comod de fel. Intentionez sa merg cu masina fara rulota si cu o bicicleta pe porbagajul de pe cirlig, dar nu stiu cit de mult m-ar ajuta sau m-ar incurca bicicleta. N-as vrea sa ramin fara ea sau fara portbagaj cit timp vizitez muzee, castele, etc. Nu are antifurt, desfaci cu o cheie surubul care il stringe pe bila si ai plecat cu el. In unele cazuri as lasa masina pe strada sau in vreo parcare cu portbagajul pe cirlig si m-as deplasa cu bicicleta citeva ore. Nu prea am loc sa il bag in masina.

Ce parere aveti, mai gasesc portbagajul /bicicleta cind ma intorc? Mi-e teama in special de Paris si Italia.

Pentru Italia am inteles ca trebuie placa alb-rosu daca car bicicleta dupa mine. In Franta cum sta treaba?

Multumesc.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Mihai-Arad

Salutare @Cornelius C 

.....

La 14.4.2024 la 14:17, Cornelius C a scris:

Ce parere aveti, mai gasesc portbagajul /bicicleta cind ma intorc?

:default_doh:, offff, .... daca portbagajul + bicicleta pe care le transporti sunt "poleite cu haur", ai sansa sa ramai fara dansa. :)

... imi petrec de cativa ani concediul in/prin Franta. N-am avut (pina acum) probleme; nici griji nu-mi fac... Am vizitat orase precum Marsilia, Lyon, ... Coasta de Azur,  coasta Atlanticului francez, Bretania ... Fara probleme (calatorin cu RV/autorulota + biciclete).

La 14.4.2024 la 14:17, Cornelius C a scris:

.... Mi-e teama in special de Paris si Italia.

... la Constanta, Timisoara, Bucuresti, Craiova .... Nu ți-e teamă?

De ce ți-e frică, nu scapi! Stii vorba ăiă?

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.