Roland Stanciu

Recomandare camping in Tulcea

6 postări în acest subiect de discuţie despre Recomandare camping in Tulcea

Recomandare camping in Tulcea

Roland Stanciu

Cum spune si titlul, vreau un camping in care sa stau 3-4 zile in Tulcea in luna mai. Sa fie accesibil cu rulota, deci drum bun. Sa aiba toalete si dusuri curate. Sa aiba apa si curent pentru rulota.

Ce imi puteti recomanda?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Roland Stanciu

Am tot cautat pe Google, si se pare ca singurul camping ar fi Danubius. Din poze si din recenziile de pe net pare a fi ok. Ce ma sperie este bacul de la Tudor Vladimirescu. Cum se trece pe el cu rulota? Risc sa o agat?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

@Roland Stanciu, incearca sa te "plimbi" pe Gogu' Maps si vezi daca poti aproxima panta si, poate prinzi si un bac acostat (vezi si in istoric, daca exista treceri anterioare ale lui Gogu'). Desi, din cat ma gandesc eu, unghiul depinde si de nivelul Dunarii.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin B

Nu cred sa ai probleme.

IMG_20211005_135405.jpg

IMG_20211010_110735.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei.N
în urmă cu 11 ore, Roland Stanciu a scris:

Am tot cautat pe Google, si se pare ca singurul camping ar fi Danubius. Din poze si din recenziile de pe net pare a fi ok. Ce ma sperie este bacul de la Tudor Vladimirescu. Cum se trece pe el cu rulota? Risc sa o agat?

Salut, eu am fost cu familia anul trecut la Clisciova, in Murighiol. Este un camping micuț , dar curat și bine îngrijit.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Roland Stanciu

Multumesc frumos, dar eu vreau in Tulcea. La Murighiol stiu sunt campinguri bune, e Dan Pescarul care e superb, e Casa din Delta (in ambele am stat cu rulota si le cunosc).

Pe scurt imi place Delta. Atat de mult, incat din 2021 pana acum am vizitat toate localitatile de pe bratul Sulina si bratul Sfantul Gheorghe. Fara sa exagerez deloc!

Anul acesta mi-am propus sa vizitez tot bratul Chilia. Aici nu am fost deloc. De aceea vreau un camping in Tulcea, un camping in Murighiol nu ma avantajeaza deloc. Din Tulcea voi putea lua o ambaractiune sa vizitez localitatile de pe acest brat. Din Murighiol nu prea pot.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.