CatalinS

Ce inseamna WC cu golire exterioara?

7 postări în acest subiect de discuţie despre Ce inseamna WC cu golire exterioara?

Ce inseamna WC cu golire exterioara?

CatalinS

Salutare.

 

Nu ma pricep la rulote, nu am mai avut. Ce inseamna WC cu golire exterioara? Are vreo conducta separata care poate goli WC-ul in fosa sau in canalizare?

As vrea sa achzitionez o rulota pe care sa o pun pe un teren si sa o conectez la o fosa. Deci va fi folosita pt off-camping, ca o cabana.

M-am gandit ca e prea mare bataia de cap cu constructia unei cabane si racordarea la utilitati si poate o rulota este mai potrivita.

Voi folosi rulota doar in weekend-uri si incerc sa gasesc modalitati de a o conecta la utilitati.

 

Multumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Gherman Radu

Buna ziua, wc cu caseta exterioara inseamna, ca are o caseta care se scoate prin exteriorul rulotei, nu are nici o conducta care sa se poata goli direct in fosa sau canalizare.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Ce inseamna sa nu citesti nici macar regulamentul, dar sa vrei raspunsul, asa, la o pocnitura de deget!!!

 

65b266e823bc3_Screenshot_20240125-1548072.thumb.png.5680ecf4859337fff363fbc74aec2b91.png

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
CatalinS
12 minute în urmă, NRLaurentiu a scris:

Ce inseamna sa nu citesti nici macar regulamentul, dar sa vrei raspunsul, asa, la o pocnitura de deget!!!

 

65b266e823bc3_Screenshot_20240125-1548072.thumb.png.5680ecf4859337fff363fbc74aec2b91.png

@NRLaurentiu, cum ai ajuns tu la concluzia ca nu am citit regulamentul?

Nu cred ca era vreun topic asemanator in sectiunea asta, sau daca era eu nu l-am gasit. Sa stii ca am folosit "Search-ul".

E asa greu sa dai un raspuns la o intrebare? Am spus foarte clar ca nu ma pricep la rulote.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
CatalinS
19 minute în urmă, Gherman Radu a scris:

Buna ziua, wc cu caseta exterioara inseamna, ca are o caseta care se scoate prin exteriorul rulotei, nu are nici o conducta care sa se poata goli direct in fosa sau canalizare.

Multumesc mult @Gherman Radu.

 

Si daca rulota nu e cu caseta cu golire prin exterior, ce alte sisteme de golire mai sunt?

 

Multumesc!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lungu Marin

Când intri intr-o casă mai întâi dai bună ziua, asa ca te rog sa treci pe la rubrica de Prezentare.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gherman Radu
în urmă cu 16 ore, CatalinS a scris:

Multumesc mult @Gherman Radu.

 

Si daca rulota nu e cu caseta cu golire prin exterior, ce alte sisteme de golire mai sunt?

 

Multumesc!

Cu placere, daca nu are caseta cu golire exterioara inseamna ca nu are wc, este wc portabil pentru rulote, asa arata ca si in poza atasata, nu stiu exact cum functioneaza.

Spor

2024-01-26.png

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.