Costin Dumitru

Citroen jumper 2018

8 postări în acest subiect de discuţie despre Citroen jumper 2018

Citroen jumper 2018

Costin Dumitru

Buna ziua... ofer spre vanzare un Citroen Jumper L4H3 cu motor de 2000cc euro 6, fabricat in 2018, pe care l-am cumparat dupa lungi cautari la 35000 km, iar la ora actuala avand 80500 km. Am inceput conversia, prin montarea a 4 geamuri, veranda dometic, scara manuala, scaune rotative, 2 paturi longitudinale, rabatabile, acumulator 195 A, 2 trape dometic, rezervor apa gri, etc... din pacate nu am reusit sa o termin. Daca e cineva interesat sa continue si dispune de 25 mii euro, poate sa o vada in drumul taberei, zona Plaza Romania. Relatii la 0722 168 168. Nu reusesc sa pun poze

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Costin Dumitru

Salutare... am omis sa spun motivul pentru care doresc sa vand Citroen-ul... fiindca nu am curaj sa zbor cu avionul, am plecat in Marea Britanie cu Jumper-ul, pentru 8 luni ca sa duc si sa aduc nepotul la scoala. Intre timp am obtinut drept de sedere in UK, unde nu mai ai drept de a conduce auto cu numere din exterior. Din acest motiv, chiar daca voi pleca cu masina in Uk, nu voi putea folosi masina timp de 8 luni...si nici bani sa cumpar alta masina... asa ca sunt putin perplex ca pe un site dedicat, nimeni nu e macar curios sa vada o masina mai noua cu putini km, sau sa puna traditionala intrebare: care e ultimul pret? Tinand cont ca piata e invadata de conversii realizate pe autoutilitare cu sute de mii de km, cu care sigur vei avea probleme in viitor, o masina ca a mea, cu o luna, doua de transpiratie si inca vreo 2-3000 de euro, vei avea o masina cat de cat folosibila la drum lung... am omis si faptul ca masina e dotata si cu incalzitor diesel(sirocou), este folosibila in fiecare zi, chiar in aceasta vara dorm in ea cate 4-6 zile...  ITP valabil inca 10 luni, rezervorul il tin in permanenta plin, si am schimbat si uleiul si filtrul de ulei. In speranta ca este cineva interesat, rog sa ma ajute un moderator sa pun niste poze la acest post,   deoarece nu sunt foarte perspicace la informatica.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin B

Este posibil sa fie vorba de pret, la banii aceia deja gasesti ceva gata de plecat in vacanta.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Buna dimineata! @Costin Dumitru :salutare!:trimiteti pozele prin WhatsApp la nr 07457782749 si o sa adaug in acest topic!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Costin Dumitru
La 08.08.2023 la 8:52, Fejer Antal a scris:

Buna dimineata! @Costin Dumitru :salutare!:trimiteti pozele prin WhatsApp la nr 07457782749 si o sa adaug in acest topic!

Buna seara... cred ca nr de telefon are o cifra in plus...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal
în urmă cu 4 ore, Costin Dumitru a scris:

Buna seara... cred ca nr de telefon are o cifra in plus...

Da . Mii de scuze! 0745778279

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel K
La 8/7/2023 la 8:17, Costin Dumitru a scris:

asa ca sunt putin perplex ca pe un site dedicat, nimeni nu e macar curios sa vada o masina mai noua cu putini km, sau sa puna traditionala intrebare: care e ultimul pret?

 

Am o vaga banuiala ca exista o oferta mare de vanuri convertite iar atractia doritorilor de campere e cam mica in zona asta, ori au asteptari de preturi derizorii. Ca proaspat "convertor" de duba, vazand in cate moduri se poate da rasoleala sau cate stangacii poate ascunde o conversie, nu neaparat cu rea intentie, le dau intr-un fel dreptate. Sfatul meu, preluat de la un bun prieten care m-a avizat inainte sa incep conversia este ca cine se gandeste la revanzare sa nu converteasca, sa cumpere ceva de fabrica, chit ca va fi mult mai vechi. Conversia, mai ales in regie proprie inseamna o pierdere substantiala asumata din start. Parerea mea. Pe mine nu ma intereseaza sa vand in viitorul apropiat, de-asta am si ales conversie. Din pacate, sfatul acesta nu te poate ajuta cu nimic, dar poate totusi ai noroc.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Vă salut. Voi posta pozele primite de la @Costin Dumitru

IMG-20230821-WA0028.jpg

IMG-20230821-WA0029.jpg

IMG-20230821-WA0030.jpg

IMG-20230821-WA0031.jpg

IMG-20230821-WA0033.jpg

IMG-20230821-WA0032.jpg

IMG-20230821-WA0035.jpg

IMG-20230821-WA0034.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

  • Conţinut similar

    • Draghicescu D
      de Draghicescu D
      Buna, prieteni,
      Din pacate, a venit timpul sa ma despart de mult-indragitul camper,  
      Detaliile de la conversie au fost prezentate aici : 
      Acesta poate fi vizionat in Bucuresti, sectorul 1 (adresa va fi transmisa la cerere).
      Se vinde cu toate accesoriile prezentate in videoclip, practic nu necesita nici o investitie pentru a merge cu el in vacanta.
       
      Prezentarea completa o gasiti la :
       
      https://www.youtube.com/watch?v=Y1SdExPBkKA&t=1s 
       
       
    • Costin Dumitru
      de Costin Dumitru
      Buna ziua... Ofer spre vanzare set 2 geamuri glisante noi marca Dometic, dimensiuni 700/400 mm. Dispun de rulouri anti insecte si anti termic. Se monteaza fara mastic, prin strangere cu suruburi. Pretul pt amandoua este 4200 lei si se predau personal in zona Plaza Romania mall. Relatii la 0722 168 168. Nu pot pune poze.
    • Fejer Antal
      de Fejer Antal
       Salutare comunitate. Acum câtva ani nu m-am gândit că o să scriu in această secțiune al forumului. Da câteva zile rulota noastră mult iubită a ajuns la o altă familie. A venit vremea ca să încercăm și noi vacanțele cu autorulotă.
        Aici am nevoie de ajutorul vostru! Vrem să cumpărăm o autorulotă de preferat fără alcov, că an fabricație să fie după 1997, minim de patru persoane in mers trecut și în talon și bugetul de care dispunem este de 17000 euro. Vă rog dacă știți undeva o autorulotă de vânzare in stare bună care s-ar încadra în bugetul nostru să-mi scrieți! Ar fi de ajutor și site-urile unde se vând! Visul meu este un Hymer asemănătoar cum are și colegul @Ovidiu-Betty
       
    • Sergiu Chirau
      de Sergiu Chirau
      Dragi membrii,
       
      de 2 saptamani sunt proaspat posesor de autorulota. Un vis din copilarie:)
       
      Sa inceapa aventurile cu noul membru al familiei.
      De cativa ani am pus ochii pe modelul acesta inedit de HOBBY 600 *(vehicul atestat istoric). Insa anul acesta mi-a aparut in viata din nou, nu am stat pe ganduri si exact ca un copil in perioada craciunului , am ajuns sa ma bucur zilnic de aceasta decizie.
      Normal, fiind in 88, are cateva bube - infiltratii panouri laterale (geam buctarie+geam sufragerie), in podea, +trapa bucatarie,  2 geamuri crapate in dormitor , si probabil accesoriile pe care nici nu le am testat inca.
      Acest model de Fiat Ducato este atestat istoric, motorul de 2.5 D trage bine, pe dedesubt nu are rugina si in rest Doamne ajuta!
      Vreau sa o pun la punct pana in feburarie si sa plec vreo 3 luni cu ea pana in portugalia.
       
      Apreciez informatiile de pe acest forum. Ma bucur sa fac parte din acest grup de iubitori de rulote si autorulote.
      Drumuri bune tuturor si cat mai putine infiltratii:)
       




  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.