Lungu Marin

De Sfintele sărbători Pascale pe unde ieșim?

14 postări în acest subiect de discuţie despre De Sfintele sărbători Pascale pe unde ieșim?

De Sfintele sărbători Pascale pe unde ieșim?

Lungu Marin

De Sfintele sărbători Pascale  nu iese nimeni cu rulota, autorulota?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Roland Stanciu

Pe celalalt forum se organizează o ieșire la Dorna Arini. Eu acolo voi fi. Pana acum sunt înscrise 15 echipaje!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Roland Stanciu

Se pare ca datorita conditiilor meteo, intrunirea de la Dorna Arini nu se mai tine. Asa ca trebuie sa ma reorientez. Voi pe unde mergeti?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Iliescu
în urmă cu 21 ore, Roland Stanciu a scris:

Se pare ca datorita conditiilor meteo, intrunirea de la Dorna Arini nu se mai tine. Asa ca trebuie sa ma reorientez. Voi pe unde mergeti?

Buna dimineata, parerea mea este ca degeaba intrebati aici unde se merge de Paste. Daca era ceva de spus sau organizat, lucrul acesta se intampla pana acum. In mod clar, foarte multi vor iesi cu rulotele, insa sunt deja grupati prin intermediul unor prietenii mai vechi, pe grupuri de facebook, whatsapp sau prin clasica convorbire telefonica.

Nici eu nu am vreun grup la care sa ma alatur, dar nu e nici o problema, de fiecare data ne-am simtit foarte bine si singuri, noi doi si Pluto. Probabil ca vom pleca de joi, catre zona cu prognoza meteo cea mai favorabila, unde sa si avem ce face 4 - 5 zile. Inca nu am decis destinatia.

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Roland Stanciu
14 minute în urmă, Vlad Iliescu a scris:

Buna dimineata, parerea mea este ca degeaba intrebati aici unde se merge de Paste. Daca era ceva de spus sau organizat, lucrul acesta se intampla pana acum. In mod clar, foarte multi vor iesi cu rulotele, insa sunt deja grupati prin intermediul unor prietenii mai vechi, pe grupuri de facebook, whatsapp sau prin clasica convorbire telefonica.

Nici eu nu am vreun grup la care sa ma alatur, dar nu e nici o problema, de fiecare data ne-am simtit foarte bine si singuri, noi doi si Pluto. Probabil ca vom pleca de joi, catre zona cu prognoza meteo cea mai favorabila, unde sa si avem ce face 4 - 5 zile. Inca nu am decis destinatia.

Din păcate aveți dreptate. Eu sunt "rulotist" din august anul trecut, asa ca nu am cunoștințe cu rulote. Ca fapt divers, nici un coleg de serviciu de la mine nu are acest hobby. Asa ca cunoștințele mele de rulotisi sunt cam zero.

Tot singuri (eu și sotia) cred ca vom pleca și noi. Am văzut ca la mare este cât de cât frumos (ma refer la vreme). Și toată viata mi-am dorit sa vad cum arata o stațiune pe litoral "în afara sezonului"! Dar niciodată nu am fost la mare în afara sezonului. Acum am ocazia.

Voi alege un camping de pe litoral și acolo vom sta de Paște. 

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Iliescu
58 minute în urmă, Roland Stanciu a scris:

Din păcate aveți dreptate. Eu sunt "rulotist" din august anul trecut, asa ca nu am cunoștințe cu rulote. Ca fapt divers, nici un coleg de serviciu de la mine nu are acest hobby. Asa ca cunoștințele mele de rulotisi sunt cam zero.

Tot singuri (eu și sotia) cred ca vom pleca și noi. Am văzut ca la mare este cât de cât frumos (ma refer la vreme). Și toată viata mi-am dorit sa vad cum arata o stațiune pe litoral "în afara sezonului"! Dar niciodată nu am fost la mare în afara sezonului. Acum am ocazia.

Voi alege un camping de pe litoral și acolo vom sta de Paște. 

Sa va imbracati gros. Am fost de cateva ori la mare de 1 mai si am jurat ca nu mai merg. Temperatura e mai mica cu cateva grade decat la Bucuresti (din cauza marii reci), insa problema e vantul taios de pe litoral, care mi-a creat un disconfort, de fiecare data.

Momentan am in calcul Homoraciu (unde nu am fost niciodata, dar ma gandesc ca ar fi exact livada inflorita), Muddy Land sau Delta. Mai vedem...

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lungu Marin

Nu mai este ce era odată, acum sunt găști, găști......

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Iliescu

Voi merge la Gimi Camping Bujoreni.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lungu Marin

Datorita prognozei vremii urate amânăm ieșirea pentru 1 Mai!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionita Mihai

Noi cred ca o sa mergem off pe la cabana Voina 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lungu Marin

La Cabana Voina nu se mai campeaza off.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionita Mihai

Mulțumesc pentru info. Sper sa gasesc loc in camping (am sunat, dar nu raspunde nimeni) 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu R.

maine voi merge off pe Nucsoara.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristian A

Sarbatori fericite! 

1DE26F7D-075B-474C-80C4-6D9745D46F76.jpeg

  • Like 6

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.