Asdfs

Infiintare camping

2 postări în acest subiect de discuţie despre Infiintare camping

Infiintare camping

Asdfs

salut,

 

vin catre voi cu urmatorul studiu de caz:

 ?? ce parere aveti despre infiintarea unui camping intr-o zona care nu este tocmai dezvoltata sau consacrata turistic?

 detaliez: imi dorec sa infiintez un camping in zona Dealul Mare din PH, zona este una viticola. Locatia va fi undeva pe un deal cu intre doua localitati cu priveliste superioara a imprejurimilor. Suparfata totala este undeva la 2 ha dar initial ma gandesc sa amenajez in jur de 6000mp. Amenajare:

               -26 locuri rulote/autorulote de 7x7m cu bransament propriu electic si apa, 20 locuri pentru corturi 5x5m unele cu bransament electric, parcare auto, zona bar( cu terasa, grupuri sanitare, dusuri), 3 casute cu locuri de cazare (cu baie proprie), piscina, loc de joaca copii, pentru inceput 2-3 foisoare  - atasez o schita cu amenajarea la care lucrez momentan

               -in imprejurimi se pot face plimbari cu bicicletele (aproximativ 40km de piste biciclete intre Urlati si Salciile), mountain bike pe dealuri printre plantatiile de vita de vie, ma gandesc la amenajarea unui traseu de cross (terenul disponibil fiind destul de generos)

               -weekend-uri tematice de genul: degustari de vinuri la cramele din imprejurimi, focuri de tabra, concerte live, seri de film in aer liber, protap 

               -momentan pe teren nu exista copaci...ii vom plata dar probabil in primii ani nu va fi foarte multa umbra, exista o zona impadurita la o margine pe care imi doresc sa o amenajez cu hamace, zona de relaxare 

 

astept cu interes parerile voasrte

 

camp.jpg

Distribuie această postare


Link către postare

NRLaurentiu

Eu am o parere buna. Dar doar daca in prezent crama are flux de turisti.

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.