Roland Stanciu

Ati dormit vreodata in benzinarii? E safe cat de cat?

7 postări în acest subiect de discuţie despre Ati dormit vreodata in benzinarii? E safe cat de cat?

Ati dormit vreodata in benzinarii? E safe cat de cat?

Roland Stanciu

Vrem sa mergem la o destinatie pana unde sunt multi kilometrii. Suntem cu rulota. S-a intunecat si in drum gasim o benzinarie. Putem opri sa dormim peste noapte? Ati dormit vreodata in parcarea unei benzinarii? Este cat de cat safe? Personalul benzinariei va permite, sau nu prea?
Intentionez sa fac un drum la Jurilovca si as vrea sa il fac in doua zile. Ma gandeam la un popas pentru dormit noaptea, intr-o benzinarie cu parcare. Este ok?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Lungu Marin

Eu cred ca e ok.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin B

Doua zile din Campulung Moldovenesc pana la Jurilovca?? GMaps zice de 496 km in 7 ore si 15 minute.

 

Pe la jumatatea traseului, intre Sascut si Adjud sunt pe ambele parti benzinarii Petrom (asa zise "la Umbrarescu"), parcari mari inclusiv pentru camioane, cu restaurant, toalete. Este sigur, au firma de paza angajata.

 

Atentie la bac, Dunarea este mica, denivelarile la imbarcare/debarcare sunt mari, alegeti de preferinta bacul de la Galati.

 

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin B
3 minute în urmă, Cosmin B a scris:

Doua zile din Campulung Moldovenesc pana la Jurilovca?? GMaps zice de 496 km in 7 ore si 15 minute.

 

Pe la jumatatea traseului, intre Sascut si Adjud sunt pe ambele parti benzinarii Petrom (asa zise "la Umbrarescu"), parcari mari inclusiv pentru camioane, cu restaurant, toalete. Este sigur, au firma de paza angajata.

 

Atentie la bac, Dunarea este mica, denivelarile la imbarcare/debarcare sunt mari, alegeti de preferinta bacul de la Galati.

 


https://www.google.com/maps/@46.1305486, 27.1563658, 3a, 75y, 159.96h, 90.42t/data=!3m6!1e1!3m4!1sh0JogRugpZnj-AyS9TSaug!2e0!7i16384!8i8192

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Roland Stanciu
în urmă cu 1 oră, Cosmin B a scris:

Doua zile din Campulung Moldovenesc pana la Jurilovca?? GMaps zice de 496 km in 7 ore si 15 minute.

 

Pe la jumatatea traseului, intre Sascut si Adjud sunt pe ambele parti benzinarii Petrom (asa zise "la Umbrarescu"), parcari mari inclusiv pentru camioane, cu restaurant, toalete. Este sigur, au firma de paza angajata.

 

Atentie la bac, Dunarea este mica, denivelarile la imbarcare/debarcare sunt mari, alegeti de preferinta bacul de la Galati.

 

 

Sunt peste 500 km, mai precis 571 km. Am rulota relativ lunga, si nu ma încumet sa trec cu bacul, voi merge pe la Giurgeni Hârșova. Mulțumesc de info cu benzinăriile. Cred ca pe acolo voi face popas.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel I

O singura data am dormit intr-o parcare de tiruri, chiar in granita Bulgaria/Grecia.

E o experienta pe care nu as repeta-o, cel putin din perspectiva zgomotului.

500 km nu e chiar mult cu rulota de parcurs intr-o zi, poti face mai multe pauze eventual.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Roland Stanciu

Am dormit acum 2 nopți, în locația respectiva. Cei drept este zgomot de la camioanele care vin sai pleacă. Însă eu am un somn mai "adânc " nu prea ma deranjează! Am dormit foarte bine.

 

20220922_194743.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.