Cris B

Incepatori - sfaturi/indrumare achizitie rulota

7 postări în acest subiect de discuţie despre Incepatori - sfaturi/indrumare achizitie rulota

Incepatori - sfaturi/indrumare achizitie rulota

Cris B

Bun gasit! Dupa ce am citit cat am putut din vechile postari, am decis sa si scriu, in cazul in care ne poate indruma cineva.

Suntem o familie de 2 adulti si 2 copii adolescenti, in cautarea unei rulote care temporar ne va folosi drept casuta de vacanta pe un teren la tara si poate ulterior si pe drumuri minunate.

Am citit cat am putut de mult despre sfaturi legate de achizitie, la ce sa ne uitam, etc. Am vazut mai multe anunturi dar si rulote pe viu.

Ne-a ramas inima la o rulota aflata in Baia Mare si ma intrebam daca exista cineva aici pe forum care ne-ar putea ajuta cu o vizionare si o parere. Sau daca ne puteti recomanda pe cineva din zona care ar dori acest lucru.

Va multumesc, o zi minunata tuturor!

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

NRLaurentiu

@Cris B , salut si bun venit pe forum!

Printre subiectele de discutii de pe acest forum exista o lista in care unii membri si-au scris numarul de telefon si zona in care pot sa ajute. Cauta (si) acolo o persoana din zona vizata.

Bafta!

• Upvote 1

Link către postare
Cris B

@NRLaurentiu multumesc tare mult! 

Am sa caut si lista, sper sa o gasesc :).

Link către postare
Radu Ghita

@Cris B  :default_bun_venit:

• Upvote 1

Link către postare
Stefanescu Magdalena

Bună ziua, sunt noua in aceasta comunitate. As dori niște sfaturi cu privire la călătoria cu o rulotă Chateau Cantara 1998. Acum încep sa fac documentele pentru rulotă din Olanda. Urmează sa o aduc tractata pe roți in Romania dar nu știu pe drum unde pot opri cu ea pentru dormit și ce urmează sa fac în țară după ce o aduc. Unde trebuie sa o înregistrez, sau care sunt pasi, pentru asta. Ultima revizie a ei este in aprilie -2021Recunosc ca a fost o ocazie, achiziționarea ei și nu am decit categoria B la ea dar am observat dupa ca este ceva mai grea de 750kg, având 945kg, din ce am citit aici trebuie sa îmi cumpăr și o mașină mai puternica pentru ea și sa obțin categoria E la ea. Doresc niște informații. Multumesc frumos 

Link către postare
NRLaurentiu
5 minute în urmă, Stefanescu Magdalena a scris:

Doresc niște informații.

Informatiile sunt deja scrise in forum. Pentru raspunsuri personalizate ar fi bine sa mergeti la un club (cu cotizatie de membru). Pana atunci, cititi si regulamentul forumului!

• Like 1

Link către postare
Stefanescu Magdalena
Chiar acum, NRLaurentiu a scris:

Informatiile sunt deja scrise in forum. Pentru raspunsuri personalizate ar fi bine sa mergeti la un club (cu cotizatie de membru). Pana atunci, cititi si regulamentul forumului!

Multumesc 

Link către postare

Veste buna pentru toti rulotistii de pe ForumRulote.ro. De acum, toti membrii acestui forum beneficiaza in 2022 de o reducere de 10% la toate accesoriile de rulote si autorulote comandate de pe www.xgocamping.ro. COD REDUCERE: FORUMRULOTE10 . Comanda acum !

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   1 membru

• Dan Popescu