NRLaurentiu

Taxa trecere pod Fetesti - auto+rulota

6 postări în acest subiect de discuţie despre Taxa trecere pod Fetesti - auto+rulota

Taxa trecere pod Fetesti - auto+rulota

NRLaurentiu

Salutare, colegi!

Revenit din micro-concediul cu rulota petrecut la Corbu (urmeaza o minirecenzie a campingului Teepee), am verificat on-line trecerile peste podul de la Fetesti. Cele doua treceri au fost platite in avans pentru auto (cu nr. de inmatriculare al lui). Ieri era verificat doar drumul spre Constanta ca fiind platit, intoarcerea era detectata dar figura ca neplatita. Azi apare si intoarcerea ca fiind platita. Insa a ramas ca neachitata taxa pentru rulota la dus (a fost detectata la dus, la intoarcere nu a detectat-o). Precizez ca stiu prevederile in care se specifica ca un vehicul este considerat si ansamblul dintre auto+(semi)remorca.

62a82f0830fc2_Screenshot_20220614-0946462.png.cc68c3a8dd6154245cae1434c7ed56dd.png

Intrebare: s-a mai lovit cineva de aceasta situatie? Se actualizeaza mai tarziu si este eliminata din sistem detectia remorcii?

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Lungu Marin

Asa este ansamblu este detectat ca un vehicul, nu se plătește taxa si pt rulota separat de auto atrăgător.

Link către postare
NRLaurentiu

@Lungu Marin , dupa cum am precizat, stiu ca nu se plateste pentru rulota... Mai clar de atat, n-am stiut sa scriu.

Link către postare
NRLaurentiu

Actualizare: abia astazi, dupa fix o luna s-a actualizat trecerea cu rulota, respectiv a fost eliminata din sistem.

Concluzia: in cazul in care figurati cu o trecere/mai multe cu rulota/remorca, stati linistiti, va fi eliminata din sistem.

Interesant este ca la intoarcere a fost eliminata trecerea aproape imediat, de aceea nici nu am apucat s-o vad in sistem. Adevaru' este ca-cam batea vantul pe autostrada si de aceea cred ca s-a actualizat asa de repede!

• Like 1

Link către postare
Bilti
La 6/14/2022 la 9:42, NRLaurentiu a scris:

Salutare, colegi!

Revenit din micro-concediul cu rulota petrecut la Corbu (urmeaza o minirecenzie a campingului Teepee),

buna. asteptam cu nerabdare recenzia daca va permite timpul. ma bate gandul sa trec pe acolo vara aceasta.

Link către postare
NRLaurentiu

Salut, @Bilti !

Mai dureaza pana se aliniaza laptopul cu telefonul pe acelasi fir USB! Nu am uitat, dar de pe telefon e greu sa scriu sau sa editez.

• Like 1

Link către postare

Veste buna pentru toti rulotistii de pe ForumRulote.ro. De acum, toti membrii acestui forum beneficiaza in 2022 de o reducere de 10% la toate accesoriile de rulote si autorulote comandate de pe www.xgocamping.ro. COD REDUCERE: FORUMRULOTE10 . Comanda acum !

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Cristian Bednar
      de Cristian Bednar
      Buna ziua,
      Daca este un coleg care are sursa pt rulota Miko MK375 si are probleme cu ea, sau se pricepe sa scimbe sursa lui diferita cu probleme cu alta de tipul Miko MK375, o ofer cu draga inima. Mergea perfect in momentul demontarii, are multe circuite, poate incarca si bateria rulotei cu 2A parca. A fost data jos in urma unui upgrade. Tinand cont ca e grea, constructie old school, rodicare personala din Otopeni.
      Primul venit, primul servit.
      Seara buna dragi colegi rulotisti,
      Cristian Bednar

• Cristian Ionita
      de Cristian Ionita
      Bun gasit dragilor!
      Mi-am schimbat masina si am plecat sa vad cum se comporta tractand rulota. Ce sa spun, cam uitam ca am rulota dupa mine! Am petrecut cateva zile de vis in Cheile Rasnoavei... Abia astept sa ne reintalnim cu totii la o mare adunare de rulotisti.

• Nicolae Anghel
      de Nicolae Anghel
      Salut . Mă numesc Nicu și sunt nou pe acest forum și începător cu rulota. Cu familia mea locuim in Olanda și am o mașină cu numere de Olanda și o rulota tot cu numere de Olanda. Vara aceasta am dorii sa plecam in vacanta și o sa ajungem și prin Romania . Am însă o nelămurire .Aici asigurarea mașinii acoperă și rulota dar nu știu dacă în România este valabil. As fii foarte recunoscător dacă mă puteți ajuta cu problema asta
    • Csaki Attila
      de Csaki Attila
      Caut sa cumpar frigider rulota marimea 82 innaltime si 52, 5 latime.

• Trasnea Alin
      de Trasnea Alin

Rulotă Dethleffs Family 1998 2 zone de dormit separate + veranda + cort mare pe toată suprafața , cu dus interior 2x150 panouri solare, invertor sinus-pur 1000W, acumulator solar - OFF-ON camping

Rulotă solidă fabricată în Germania cu izolație foarte bună, foarte ușoară - se trage cu orice auto cat. B, pentru 1-4 persoane - 2 zone de dormit.
      Pregătită de drum/concedii on și off camping.
      Adusa personal din Olanda, înmatriculată in Romania, acte în regula.
      ITP valabil, impozit si RCA valoare mica,

Foarte bine întreținută și foarte curată interior /exterior fără mirosuri, infiltratii, mucegai, podea moale
      Greutate proprie = 830 kg
      MMA = 1100 kg
      Sasiu si cuplă antibalans AL-KO
      Aragaz cu 3 ochiuri, chiuveta bucătărie + baie, încălzire soba Truma, WC mobil, duș interior, cadita de duș din fibră.
      - Controler (invertor solar) cu afișaj /setări /laptop MPP Solar cu sinus-pur 1000 W
      - Acumulator 100 Ah cu descărcare lentă
      - prize int + ext la 220
      - senzor / detector fum, gaz-GPL, monoxid carbon
      - cauciucuri C-uri, roată rezervă (suport dedesubtul rulotei, nu ocupă spațiu)
      - plase insecte : ușa intrare (pe șină) , geamuri, trape, perdele, draperii, jaluzele atermice
      - trapa baie + trapa centrală mare Heki
      - cos gunoi ușa chiuveta
      - bazin apă
      -butelie gaz
      - cutie exterioara alimentare din bidon apă (off-camping)
      - suport biciclete
      - panou frontal aluminiu
      - telescoape
      - mover cu telecomanda (deplasare rulota din telecomanda)
      Pret 5900 Euro
      Mai multe detalii la telefon   0742072085

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.