Georgegogu

Sfat achizitie/montaj carlig remorcare Dacia Duster

3 postări în acest subiect de discuţie despre Sfat achizitie/montaj carlig remorcare Dacia Duster

Sfat achizitie/montaj carlig remorcare Dacia Duster

Georgegogu

Salutare, doresc un sfat pentru a cumpara si monta un carlig de tractare pe dacia Duster.

Nu vrea sa fac rabat la calitate deloc, am cerut oferta si de la dealer Dacia insa nu mentioneaza ce producator folosesc.

Vreau sa montez ceva de calitatea Westfalia sau ceva cunoscut.

Va rog sa-mi recomandati ceva in zona Bucurestiului.

 

Multumesc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Dinu Adrian

Salut. Din ce cunosc la Duster sunt 2 tipuri de cârlige.  Eu am montat la Cobalcescu pe splai pe cel detașabil cu cheia și se aliniază mai bine cu rulota decât cel fix. A fost 3 mii lei anul trecut .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Salut, @Georgegogu ,

 

Pentru carlig fix original Dacia cu instalatie cu 13 pini, la mine a costat 2.ooo lei, in loc de 1.8oo lei, pentru ca cei de la dealer au fost handicapati si a trebuit sa faca de doua ori manopera pentru a completa instalatia electrica... Povestea completa, undeva pe aici pe forum.

Daca vrei orice altceva, ia-ti ce-ti doreste sufletul, cerul este limita.

Eu sunt multumit si de aspect si de alinierea cu rulota. Daca nu era afectata garantia, imi montam singur la un cost total de circa un sfert-o treime din pretul de mai sus... La masina anterioara - Corsa C - am platit vreo 4 milioane pentru carlig+priza 7 pini, montajul l-am facut eu.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.