COSNIM ACA

Cosnim ACA

14 postări în acest subiect de discuţie despre Cosnim ACA

Cosnim ACA

COSNIM ACA

Salutare tuturor, felicitări celor care au inițiat si celor care au întregit acest forum , va mulțumesc tuturor pt. Cele învățate de aici în ultimii 2 ani 

Ma numesc Cosmin am 2 baieti si O SOTIE , sunt născut si locuiesc la Mangalia, sunt navigator, ofițer pe vas comercial  , am cumpărat  mai întâi masina de tractat ( Subaru forester diesel ) am si reabilitat motorul, acum a venit timpul rulotei,   si am gasit ceva ce s-ar potrivi. 

Dar , si nu e un dar e defapt o problema caut O PERSOANA IN BISTRITA , SA MEARGA SA VADA RULOTA , SA NU FIE MUCEGAI , INFILTRATII SI ALTELE , e vorba caxsi timpul este f scurt de luat decizia , daca ma ajutați și cu asta , chiar ca voi pune și un pomelnic la o manastire . 0755088291( am si watsapp)

Screenshot_20220131-092419_Chrome.jpg

Distribuie această postare


Link către postare

Fejer Antal

Salutare @COSNIM ACA și bun venit în această comunitate! 

 Succes la achiziționarea rulotei dorite!

 :default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Lungu Marin

Bun venit printre noi si succes in achiziția rulote dorite de tine.

Distribuie această postare


Link către postare
COSNIM ACA

Hai cu ajutorul divin sa găsim o persoana din sau in Bistrița,   pana acum am.gasit o posibilitate ( 50 /50) poate , daca....  posibil sa mearga un preot , sa o vadă! 

P.S. nu am menționat ca eu ma aflu pe nava  acum de aceea am făcut acest STRIGAT , ca trebuie sa iau o decizie, relativ rapid și as vrea sa o vadă cineva( dava va fi preotul chiar sper sa fie cu ajutorul....) totusi inainte sa factransfer de bani etc. 

Distribuie această postare


Link către postare
Ovidiu-Betty

Salut Cosnim (⁉️) și :default_bun_venit: îți spunem și noi❗:noroc:

Dacă bine înțeleg, ești dispus să trimiți bani pentru ca cineva să-ți achiziționeze aceea rulotă Fendt, fără ca tu să o vezi măcar, bazându-te doar pe acel cineva, necunoscut ție, membru (sau nu) pe acest forum.

Fără supărare... nu cred că e ok, deoarece se pot isca discuții ulterioare din varii motive. 

În plus, achiziția trebuie să o faci personal, să "simți"  rulota și să-ți dai seama dacă se mulează pentru familia voastră.

Eventual cineva să o vadă, să o verifice și să-ți dea ok-ul că merită să mergi și tu să o vezi și dacă-ți place, să te și întorci cu ea în cârlig. :salutare!:

Modificat de Ovidiu-Betty
Nume membru
  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
NRLaurentiu

@COSNIM ACA, bine ai venit!

 

In primul rand sa soliciti unui moderator sa-ti schimbe numele de pe forum, l-ai scris gresit!

In al doilea rand,  poza pusa de tine e o frantura mica-mica de informatie pentru a spune mai departe ca acolo scrie ceva de iunie 2018. Sper sa nu crezi ca e fabricata in 2018! Aceea este o rulota veche dinainte de anul 2.ooo! Poate era mai intelept sa pui un link sa vedem ce vrei sa iei si sa-ti transmitem diferite pareri.

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
COSNIM ACA

Of of, in primis , sa iau și eu o rulota , ca sa fie ok și prezenta mea aici , de aceea incerc sa fac sa vadă cineva rulota , care e mai veche si de 1990 dar în stare buna din poze și explicații,   provine din Germania , a stat într-o , , hala, ultimii 5 ani , voi vedea ce voi face , si poate ca to CEL DE SUS  ma va ajuta .... apoi am sa o si prezint

Distribuie această postare


Link către postare
NRLaurentiu
în urmă cu 3 ore, COSNIM ACA a scris:

e mai veche si de 1990 dar în stare buna din poze și explicații

Pozele si explicatiile nu fac doi bani, de cele mai multe ori...

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Lungu Marin

Dacă rulota e mai veche nu te încrede în vânzător una zice si alta e pe teren.

Distribuie această postare


Link către postare
COSNIM ACA

Laurențiu,   si Marin L , va mulțumesc ca încercați sa ma țineți focus pe siguranța achiziției si pe țelul final de a fi mulțumit, si nu păcălit, de aceea tot  incerc de la distanta sa găsesc o persoana sa o vadă REAL,   apoi sa iau ultima decizie si eventual ultimele negocieri ( care se pare ca sunt foarte PERTINENTE , având în vedere varsta rulotei ) in speranța că rulota se prezintă OK , pt scopul familiei mele . Mulțumesc tuturor pt sprijin ( alaturare ) 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G

Bună, sincer un bun așa de vechi nu l-aș cumpăra niciodată fără sa îl vad, simt, pipăi eu. Rulote sunt si vor mai fi, mai ales din acestea ce "nu s-au folosit".

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
COSNIM ACA

TOPIC INCHEIAT ,   din păcate,   nu am reusit sa găsesc nicio persoana sa vizioneze rulota,   si având în vedere ca am si familie  nu am riscat sa achiziționez dupa instinct , poze , vorbe , etc. Dar a făcut-o altcineva , ceea ce adeverește ca aveam motive si elemente care ma puteau si pe mine transforma în , , forumist veridic, , cu rulotabin cauza .... deci pana găsesc alta posibilitate , toate cele bune, si sa auzim de bine.  P.S.  sunt puțin dezamăgit    descumpănit,   frustrat dar totodată liniștit sa merg spre ce va aduce viitorul.

Distribuie această postare


Link către postare
Costin Lipan
38 minute în urmă, COSNIM ACA a scris:

 Dar a făcut-o altcineva , ceea ce adeverește ca aveam motive si elemente care ma puteau si pe mine transforma în , , forumist veridic, , cu rulotabin cauza .... deci pana găsesc alta posibilitate , toate cele bune, si sa auzim de bine.  P.S.  sunt puțin dezamăgit    descumpănit,   frustrat dar totodată liniștit sa merg spre ce va aduce viitorul.

Ca a fost un alt cumparator, nu inseamna si ca obiectul era ok. Eu din Braila, am fost pana la Pitesti dupa "mere laudate". Mi-a facut omul live, mi-a aratat colturile rulotei, podea, tavan,  tot ce i-am cerut si parea foarte buna. Am ajuns acolo si avea o groaza de infiltratii (in fata, in spate, deasupra usii...). Explicatia omului: "s-a dezlipit putin tapetul, se lipeste la loc cu putin aracet". Eu am plecat, dar anuntul de vanzare a disparul dupa doua zile. Abia atunci am inteles de ce ceilalti colegi de aici tot spun sa ai rabdare, iar la cea mai mica indoiala sa nu faci compromisuri si sa mai cauti. Dupa vreo doua luni s-a dat iar drumul la plecari in afara tarii (a fost in primavara lui 2020 cand era carantina), un prieten al unui prieten mi-a adus o rulota din Olanda (omul cu asta se ocupa) si totul s-a incheiat cu happy end.

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G
TOPIC INCHEIAT ,   din păcate,   nu am reusit sa găsesc nicio persoana sa vizioneze rulota,   si având în vedere ca am si familie  nu am riscat sa achiziționez dupa instinct , poze , vorbe , etc. Dar a făcut-o altcineva , ceea ce adeverește ca aveam motive si elemente care ma puteau si pe mine transforma în , , forumist veridic, , cu rulotabin cauza .... deci pana găsesc alta posibilitate , toate cele bune, si sa auzim de bine.  P.S.  sunt puțin dezamăgit    descumpănit,   frustrat dar totodată liniștit sa merg spre ce va aduce viitorul.
Rămâi cu ochii pe siturile de vânzari, vei rămâne surprins când o vei vedea din nou la vânzare. De ce spun asta cu destulă siguranță? Cine este dispus sa vândă asa ceva fără a avea cumpăratorul la fata locului este pentru ca sigur vinde "țepe"
  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.