Stircu

Cumpar autorulota

32 postări în acest subiect de discuţie despre Cumpar autorulota

Cumpar autorulota

Stircu

pe ce siteuri se vand autorulote....?

In afara de OLX si publi 24?

Doresc o autorulota cu  un raport bun pret calitate .

 Ma gandeam ca pentru 10.000 de euro pot obtine ceva decent... fiind vorba de prima autorulota pe care o voi folosi pe distante scurte in prima faza poate chiar numai vara.

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Mihai-Arad
La 24.1.2022 la 13:41, Stircu a scris:

pe ce siteuri se vand autorulote....?

In afara de OLX si publi 24?

 

AICI , gasesti ceea ce cauti, poate.

Site-uri din Germani, Olanda, Italia ?

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan D.

Nu vreau să te descurajez, dar la 10.000 de euro îți poți lua o rulotă bună, însă o autorulotă decentă și nu foarte veche nu prea cred că vei găsi la banii ăștia...

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad
în urmă cu 2 ore, Bogdan D. a scris:

Nu vreau să te descurajez, dar la 10.000 de euro îți poți lua o rulotă bună, însă o autorulotă decentă și nu foarte veche nu prea cred că vei găsi la banii ăștia...

@Bogdan D.

 

Omul si-a spus "off-ul" intr-un alt topic, cel de prezentare.

* Cu riscul de-a posta off-topic!

 

10.000 euro e putin, foarte putin (sau subtire!) pentru o autorulota decenta, fie ea si ptr distante scurte.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stircu

SPRE RUSINEA MEA NU AM REUSIT SA CUMPAR INCA O AUTORULOTA....Nu ma pricep,   dar sunt convins ca ,   baia, patul si dotarile autorulotei sunt mult mai scumpe decat autovehiculul in sine( grup motopropulsor etc).. Ce parere aveti?

motocicleta e un lux (nu te poti duce sa cumperi o paine cu motocicleta daca  nu ami ai ceva la tine, macar un rucs :) )

pana mai ieri credeam ca autorulota este o necesitate nicicum un lux, ce parere aveti?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stircu

cine imi poate trimite acele renumite siteuri din iTALIA?  Locul in care autorulotele sunt mai ieftine..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad
în urmă cu 5 ore, Stircu a scris:

cine imi poate trimite acele renumite siteuri din iTALIA?  Locul in care autorulotele sunt mai ieftine..

Uite, aici - "acel" renumit site din Italia, locul in care autorulotele sunt mai ieftine (vorba ta!)

Bafta!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Klaudiu B

poate nu ar trebui sa ma bag, dar, cu 10 000 euro NU cumperi autorulota care sa fie ok. iti vei manca zilele si banii cu ea. se va strica cand iti e lumea mai draga. totul e vechi pe ea, de la partea de rulota pana la masina propriu zisa. acum, tu stii ce vrei sa faci, colegii de forum au incercat sa te ajute si au spus parerea lor.

eu ma uit la a mea, e din 2008  si am supergrija de ea, tot mai apare ba o baterie care nu inchide bine , ba mobila care scartie si alte chestii marunte dar enervante .si are 14 ani si 68 000km , am dat pe ea acum 5 ani, 28 000 euro.

succes !

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stircu

multumesc iar de sfaturi,

cu 3 copii  mici nici in casa nu este totul perfect....

voi pune accent pe partea mecanica a autovehiculului, pt ca cei 3 copii , oricum vor face dezordine, mizerie, vor mai strica cate ceva...

100 de km pana la mare si 200-250 pana la munte pt 1-...2 maxim 3 zile nu cred ca va fi foarte greu de realizat

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu
în urmă cu 5 ore, Stircu a scris:

https://www.subito.it/caravan-e-camper/motorhome-mobilvetta-yacht-catania-428335072.htm

 

cred c ama tine 10000 maxim 20000 km in urmatorii 2--3 ani

 

:)

 

Adica acest anunt:

 

1222.jpg.2203e73cb0c04a205ea79e73216e9ac3.jpg

 

Eu cred ca sunteti cel putin naiv sau nu stiti cum sa pierdeti timpul pe forum...

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stircu

-

50 minute în urmă, NRLaurentiu a scris:

 

Adica acest anunt:

 

1222.jpg.2203e73cb0c04a205ea79e73216e9ac3.jpg

 

Eu cred ca sunteti cel putin naiv sau nu stiti cum sa pierdeti timpul pe forum...

Scuze chiar nu inteleg,  

Imi poti spune cat de naiv sunt?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Ifrim

Vrei neapărat autorulota? Excluzi rulota? La 10000 de euro zic ca găsești o rulotă chiar bună, de 10 - 12 ani vechime. Și ai avantajul mobilitatii după ce campezi, poți folosi mașina. 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stircu

rulota are avantaje, dar si drumul este o experienta,

Daca sotia va sta cu 3 copii pe bancheta din spate a autoturismului... nu va fi o experienta placuta..

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stircu
La 18.03.2022 la 19:49, Alin Ifrim a scris:

Vrei neapărat autorulota? Excluzi rulota? La 10000 de euro zic ca găsești o rulotă chiar bună, de 10 - 12 ani vechime. Și ai avantajul mobilitatii după ce campezi, poți folosi mașina. 

rulota are avantaje, dar si drumul este o experienta,

Daca sotia va sta cu 3 copii pe bancheta din spate a autoturismului... nu va fi o experienta placuta.

rulota= remorca cu dotari asta fara sa ma pricep ( cand dai cu spatele iei invers de volan...etc)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Viorel
în urmă cu 16 ore, Stircu a scris:

rulota are avantaje, dar si drumul este o experienta,

Daca sotia va sta cu 3 copii pe bancheta din spate a autoturismului... nu va fi o experienta placuta..

Eu nu stiu ce masina ai de iti incap in spate 4 oameni pe o bancheta, da na, tu sti mai bine.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cornelsavu

Cauta mai bine un microbuz de care sa agati rulota si nu o sa ai probleme, cu putin noroc o sa ai si aer conditionat in mers.

La doi adulti si 3 copii iti trebuie si spatiu de depozitare. In autorulotele pe care le-ai selectat de la italieni ( presupunand ca gasesti una in mintile ei) nu prea ai locuri de depozitare.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Noi suntem în 5 și avem mașina cu 7 locuri unde fiecare are scaunul si centura lui.
Profesiunea și experienta m-a adus de-a lungul anilor sa prefer siguranța mașinii la un van, camper, furgon

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stircu
La 22.03.2022 la 14:38, Cornelsavu a scris:

Cauta mai bine un microbuz de care sa agati rulota si nu o sa ai probleme, cu putin noroc o sa ai si aer conditionat in mers.

La doi adulti si 3 copii iti trebuie si spatiu de depozitare. In autorulotele pe care le-ai selectat de la italieni ( presupunand ca gasesti una in mintile ei) nu prea ai locuri de depozitare.

 

multumesc de raspuns, e o idee

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stircu
La 23.03.2022 la 23:55, Raul G a scris:

Noi suntem în 5 și avem mașina cu 7 locuri unde fiecare are scaunul si centura lui.
Profesiunea și experienta m-a adus de-a lungul anilor sa prefer siguranța mașinii la un van, camper, furgon

multumesc de sfat. insa o tin pe a mea.

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stircu

cine imi poate spune dezavantajele/ avantajele autorulotelor cu "mansarda" fata de cele gen autobuz ( microbuz) motorhome cum le spun italienii :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G
multumesc de sfat. insa o tin pe a mea.
 
 
Eu nu am scris sa îți schimbi mașina sau altceva, era referit la răspunsul tău unde scri ca nevasta sta cu 3 copii pe bancheta din spate, nu doar ilegal ci și foarte periculos.
  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G
cine imi poate spune dezavantajele/ avantajele autorulotelor cu "mansarda" fata de cele gen autobuz ( microbuz) motorhome cum le spun italienii
Costul mai mare la motorhome, aerodinamica mai proasta la un mansardat, posibilitate de infiltrati mai mare tot la el din cauza juncturilor. Mansardatul naște ca un camper de familie pentru a oferi multe locuri de dormit într-un spațiu mai restrâns. Motorhome-ul naște pentru a avea mai mult spațiu la interior, având prin consecință și dimensiuni mai generoase. De obicei oferă un pat matrimonial în spate sau suspendat în modele mai noi și o dineta ce se trasforma in pat pentru un adult sau 2 copii.
Mecanica este aceiași, Fiat Ducato in majoritatea covârșitoare a cazurilor, ma refer la cele pana în 35 qli.
  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stircu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.