Costin Eusebio

Rulota fixa pe Teren

2 postări în acest subiect de discuţie despre Rulota fixa pe Teren

Rulota fixa pe Teren

Costin Eusebio

Buna tuturor, urmează sa îmi iau o rulota mărișoară pentru ca suntem 4 membri ai familiei și câteodată se mai agata de noi și câțiva prieteni .

Rulota vreau sa o duc la un teren proaspăt achiziționat in Mahmudia-Tulcea și sa o las acolo ( conectata la utilități ) iarna asta sa o acoper cu o prelata și din primavara sa ii fac o pergola din lemn și policarbonat ca sa o protejez de intemperii și sa am și o terasa in fata.

Nu vreau sa o înmatriculez . 

Am găsit in online in România mai multe rulote mari cu 2 axe , pretabile Pt ce vreau eu dar cele cu preț bun sunt aduse din Anglia și nici nu au vama plătită sau măcar formularul T1 de la intrarea in țara.

Știu de asemenea ca sa o duc la teren trebuie tractata de o mașina cu Nr de Anglia ( 250 euro din Valcea )sau pusă pe platforma ,  dacă ma prinde altfel e dosar penal .

Dilema mea este dacă nu o sa am probleme in timp Pt ca Vama nu este plătită , chiar dacă nu e înmatriculata și nu circula .

Logic ar fi sa nu am dar voi ce știți ? 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Fejer Antal

S-ar putea să ai problemă în cazul în care este furat rulota! Altfel dacă va fi numai rulotă staționară no problem!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.