Iulian C.

Cupla rapida gratar/aragaz

4 postări în acest subiect de discuţie despre Cupla rapida gratar/aragaz

Cupla rapida gratar/aragaz

Iulian C.

Va salut,

 

As dori sa va intreb daca foloseste vreunul dintre dvs. cupla rapida pentru gaz. In cazul meu as dori sa folosesc la un gratar Enders, ca sa nu stau mereu sa strang piulita de la furtun, sa verific de scurgeri etc si ma gandeam la modelul din poza atasata. Eventual ceva pareri pro / contra daca aveti :d.

 

Daca am postat in sectiunea gresita, cer iertare !

 

Multumesc anticipat

 

Cu stima,

 IC.

Screenshot 2021-09-09 at 21-31-42 Conexiune Quick Release pentru furtun de gaz la gratar Cadac 338 - eMAG ro.png

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ilie Minea

Salut iulian, e foarte buna. Eu folosesc cupla asemanatoare la tubul de argon , la sudura si nu pierde gaz. Cauta un magazin care, vinde accesorii si aparate de sudura , costa in jur de 30lei.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Scarlat Mihai

Salut Iulian 

foloseste o cu incredere eu am la cadac de 2 ani si nu sunt probleme, singurul inconvenient e ca nu mai poti strange complet picioarele de la cadac in rest e super, te mufezi si gata eu am luat o de la exis impreuna cu gratarul, si a costat 60 ron plus curierul 19ron,  dar cum zice colegul Ilie daca gasesti la firmele cu aparate de sudura e si mai….ieftin.Apropo la Hornbach gasesti piulita cu stuț si furtun pentru butelie.

Sa auzim numai de bine.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Iulian C.
acum o oră, Scarlat Mihai a scris:

Salut Iulian 

foloseste o cu incredere eu am la cadac de 2 ani si nu sunt probleme, singurul inconvenient e ca nu mai poti strange complet picioarele de la cadac in rest e super, te mufezi si gata eu am luat o de la exis impreuna cu gratarul, si a costat 60 ron plus curierul 19ron,  dar cum zice colegul Ilie daca gasesti la firmele cu aparate de sudura e si mai….ieftin.Apropo la Hornbach gasesti piulita cu stuț si furtun pentru butelie.

Sa auzim numai de bine.

 

în urmă cu 4 ore, Ilie Minea a scris:

Salut iulian, e foarte buna. Eu folosesc cupla asemanatoare la tubul de argon , la sudura si nu pierde gaz. Cauta un magazin care, vinde accesorii si aparate de sudura , costa in jur de 30lei.

 

 

Multumesc !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.