Alin Ifrim

Pirivoli

4 postări în acest subiect de discuţie despre Pirivoli

Pirivoli

Alin Ifrim

Deși ar fi meritat un topic propriu, acum este târziu, pentru ca la sfârșitul sezonului se va închide ceea ce a fost Pirivoli, un camping pe care l-am găsit curat în fiecare an când am campat acolo. Camping cu atmosfera ceva mai boema, camping de referință al kite-istilor, mulți dintre ei stăteau cam toată vara pe acolo. Abia întors ieri seară de acolo, cred ca mi s-a părut cea mai frumoasă ieșire la Pirivoli de pana acum și pe litoral, totodată, cinci zile care au trecut ca și una singură. Regret nespus ca de la anul acest camping nu va mai exista, unul din deținători, Costa a deschis deja Costa Village, gard în gard cu DM, celalalt proprietar este în căutare de teren pentru relocare, sper sa găsească și sa amenajeze ceva asemănător cu ce au avut în Pirivoli. Pentru cei ce au de gând sa mai ajungă la mare sezonul acesta am scris, cred ca mai țin deschis pana în 10 septembrie, dacă e interesat cineva, ii pot da nr de telefon

IMG_20210820_152245.jpg

IMG_20210821_174532.jpg

IMG_20210820_152304.jpg

IMG_20210820_152316.jpg

IMG_20210820_152341.jpg

IMG_20210820_152411.jpg

IMG_20210821_003449.jpg

IMG_20210821_202319.jpg

IMG_20210820_152231.jpg

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Alin Ifrim

P. S. : acesta este efectul presiunii imobiliare în zona, prevăd ca în câțiva ani rămân 2-3 campinguri în zona, gen DM, unde stai cur în cur, sau la Hanul Piraților, unde la momentul asta costa aproape 300 de lei, de-asta nu era ocupat nici măcar un sfert. În loc de 7-10 zile, o sa ne permitem 3-4. Mulțumesc celor responsabili de toată tărășenia, probabil aveți buzunarele doldora de șpăgi, o sa va fac cu mana când trec spre Bulgaria /Grecia, mai exact cu degetul cel mai lung.... 

  • Like 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ion Barbu

Salutare,

 

Subscriu la ceea ce spui, eram campat acolo cand ai ajuns (rulota Hobby, ai oprit langa noi si apoi te-ai mutat pe mijloc). Era un camping unde veneam cu mare drag chiar daca exemplarele de pe margine ne mai zgariau urechile cu muzica pana tarziu in noapte. 

Am analizat rulota voastra Knaus, foarte frumoasa.

 

7390248A-F864-4BF2-84BC-0A092151BDDF.JPG

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Ifrim
în urmă cu 2 ore, Ion Barbu a scris:

Salutare,

 

Subscriu la ceea ce spui, eram campat acolo cand ai ajuns (rulota Hobby, ai oprit langa noi si apoi te-ai mutat pe mijloc). Era un camping unde veneam cu mare drag chiar daca exemplarele de pe margine ne mai zgariau urechile cu muzica pana tarziu in noapte. 

Am analizat rulota voastra Knaus, foarte frumoasa.

 

7390248A-F864-4BF2-84BC-0A092151BDDF.JPG

Salutare, am cautat umbra, din păcate am găsit-o doar lângă zona cu poluare fonică. 🙃. Una peste alta a fost suportabil. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.