Marius Orban

Locatie personala la 15 km de Hateg - la liber pentru rulotistii forumisti

11 postări în acest subiect de discuţie despre Locatie personala la 15 km de Hateg - la liber pentru rulotistii forumisti

Locatie personala la 15 km de Hateg - la liber pentru rulotistii forumisti

Marius Orban

Salutari - daca e cineva interesat de un sejur la poalele Retezatului, detin un teren de 1815 mp fara nici o amenajare pe el, la iesirea din Clopotiva pe dreapta - pe drumul spre poiana Pelegii pe la acumularea Gura Apelor. Sunt multe obiective in zona, iar terenul este chiar sub padure. Cine doreste sa campeze, il rog doar sa ma anunte aici in prealabil - nu trebuie asteptat raspunsul meu - e la liber.. coordonate gps: 45.486737, 22.831693. Sunt si campinguri amenajate in zona, pe terenul meu nu e cazul de amenajare.. este ultimul teren liber pe dreapta, inainte de magazinul 2 Pasi. Din drum se poate intra pe la nuc, unde amenajasem o trecatoare, iar rulotele au acces pe teren ocolind pe drumeagul existent (dreapta dupa pruniste si iar dreapta la movila de nisip). Daca exista un mod mai explicit de a descrie/facilita accesul spre locul descris si cineva stie cum se face, il rog sa scrie aici. Multumesc

  • Like 10
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Daniel P

Oooo, foarte tare si mulțumim pentru invitație @Marius Orban ! :OK:

Nu știu când voi avea drum prin zonă, dar am reținut și poate voi poposi candva la tine...:multumesc!:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Mulțumim pentru ofertă, cine știe drumurile pe unde ne vor duce, acum 4 săptămâni am fost chiar pe acolo.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Salutare @Marius Orban și mulțumim pentru ofertă! :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Orban

Cateva detalii..Terenul este chiar langa sosea si are o mica inclatie dinspre padure. Am acolo captat si un izvor, tras pana pe teren (padurea nu e a mea) - pe teava PE de 32 mm. Ca sa devina utilizabil, trebuie decolmatat in padure. Deasemenea, este sapata si o vatra de foc. 

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

:OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan C.

Buna initiativa!

Multumim de invitatie. Anul asta nu mai iesim ca il asteptam pe Bebe, dar pe viitor cu siguranta vom incerca locatia. :salutare!:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihaela Tolescu

Bună ziua, dl Marius

Este o locație off camping perfecta pt Hațeg. In cam 2 zile vom fi în zona Hațeg cu autorulota, iar inițiativa dvs de a oferi terenul membrilor forumului este cel puțin lăudabilă. Avem persimiunea dvs a a stationa peste noapte pe proprietatea dvs, cu mențiunea ca îl vom lasa la fel de curat cum l-am găsit? Va pot anunța telefonic data exacta când ajungem dacă ne lăsați un email sau număr de telefon. Va mulțumim mult de tot pentru oferta. 

Modificat de Mihaela Tolescu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adiciordas

:multumesc!::noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Orban
în urmă cu 4 ore, Mihaela Tolescu a scris:

Bună ziua, dl Marius

Este o locație off camping perfecta pt Hațeg. In cam 2 zile vom fi în zona Hațeg cu autorulota, iar inițiativa dvs de a oferi terenul membrilor forumului este cel puțin lăudabilă. Avem persimiunea dvs a a stationa peste noapte pe proprietatea dvs, cu mențiunea ca îl vom lasa la fel de curat cum l-am găsit? Va pot anunța telefonic data exacta când ajungem dacă ne lăsați un email sau număr de telefon. Va mulțumim mult de tot pentru oferta. 

Buna ziua!

Nu este nevoie sa ma anuntati la modul personal. Am zis sa scriem totusi aici cand mergem in cazul in care ar fi posibil sa se creeze aglomeratie.. Eu am facut si un refugiu alpin in zona - in traseul spre varful Gugu - refugiul Gugu, exista pe FB un grup dedicat - aceeasi denumire, pe care se fac un fel de programari, tot in vederea evitarii aglomeratiei. E mai civilizat sa stii dinainte ce te asteapta - sau cine - sau cati macar..

Pe problematica cu igiena/curatenia, desigur contez..oriunde, oricand.

Mijloace de a ma contacta: mariusorban@yahoo.com  Tel 0728.113.138 

Probabil vor fi oarecari probleme cu gasirea locatiei (sunati-ma de la fata locului), apoi poate cu iarba mare (eu sunt accdentat/scos din functiune de cateva luni si mai dureaza cateva luni, asa ca n-am fost pe acolo anul asta). Pentru a decolmata izvorul trebuie urcat cca 30m in padure si lucrat 15 minute cu ..noroi. Se pot strange si vreascuri pentru focul de tanbara totodata - ultima data stiam ca padurea nu e privata. In rest, locul e chiar placut si se pot face multe acolo, poate cu timpul voi reusi sa ma ocup..

  • Like 5
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.