Iulia Craciun

Salutare tuturor...

11 postări în acest subiect de discuţie despre Salutare tuturor...

Salutare tuturor...

Iulia Craciun

... și bine v-am găsit. 

Noi suntem Iulia (adică subsemnata), Radu (soțul din dotare), Eric (odrasla echipajului, 3 ani în august), Otto, Fred și Leda (alarmele ecologice, marca Schauzer uriaș, model 2017/2018).

Soțul și cu mine suntem camperi de mulți ani, însă cu cortul. Ne tot rodea ideea de rulotă, dar cumva ba nu aveam timp să căutăm ca lumea, ba nu apucam să facem un plan să strângem banii, ba... 🙄

Însă după 2 ani fără concediu (acum 2 ani pentru că ne-am mutat în casă nouă și, deh, cheltuielile aferente, iar anul trecut pentru că pandemie) am zis Gata! Nu se mai poate, fie ce-o fi, anul ăsta ne luăm rulotă! 

Așa că ne-am mobilizat, ne-am pus pe căutat și după câteva luni, luasem decizia să ne orientăm spre Germania, pentru că aici prețurile ni s-au părut aberante pentru oferta existentă. 

Însă, ce să vezi, întâmplarea ne-a scos-o în cale pe Ea... Viitorul nostru castel pe roți (hint - e Chateau 😂). 

Am văzut-o online, am mers să o vedem și la fața locului, apoi am mai mers încă o dată împreună cu un rulotist cu state vechi, să mai arunce și el o privire critică și am bătut palma. În 21 luna asta o așteptăm acasă (e programată la Rar în 21 dimineața și apoi vine acasă) și, dacă se aliniază planetele și merge totul cât de cât conform planului, în 27-30 am vrea să îi facem călătoria de inaugurare cu un popas la mare (apropo, recomandările de campinguri ok sunt mai mult decât binevenite ❤️). 

 

În toată povestea asta am primit ajutor enorm de mult și neprețuit (și, mai ales, gratuit, ceea ce nu-i de colo 😂) de la @Cristian Bednar, căruia îi mai mulțumim o dată pe această cale, nu de alta, dar SIGUR îl vom mai bombarda cu întrebări. De fapt, cred că greul pentru el acum începe 😂

 

Cam asta ar fi, urmează să vă prezint și jucăria cât de curând.

 

Să ne vedem cu bine prin locuri cât mai frumoase! 

  • Like 3
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare

NRLaurentiu

Bine ati venit! Asa da prezentare! Felicitari si pentru achizitie si sa petreceti timp indelungat in ea si pe langa ea alaturi de cei dragi!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Fejer Antal

Sărut mâna @Iulia Craciun și bun venit întregului echipaj în această comunitate! Felicitări pentru achiziție!

 :default_bun_venit:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Alex.lefterica

Buna si bine ai venit printre noi!!!

Foarte tare prezentarea, sa stapabiti castelul sanatosi si sa va duca in cat mai multe iesiri fara probleme.

Legat de mare, pot sa iti recomand Popas Zodiac in Jupiter, acum de aici iti scriu. Este un camping foarte mare, cu piscina, toalete si dusuri multe si curate, loc de spalat vasele, de deversat toaleta, etc (absolut orice ai nevoie pt un sejur confortabil).

Seara buna si sa va vedem cu bine pe drumurile patriei.

Trimis de pe al meu SM-G986B folosind Tapatalk

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Catalin Visan

Doar proștii n-au umor. Dumnevoastră aveți cea mai amuzantă prezentare așa că sunteți bineventă în această comunitate, locul unde veți găsi oameni cumsecade și informații prețioase.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Adiciordas

:default_bun_venit:si sa aveti parte de ea!!!:OK::cu-rulota:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Iulia Craciun
în urmă cu 10 ore, Alex.lefterica a scris:

Buna si bine ai venit printre noi!!!

Foarte tare prezentarea, sa stapabiti castelul sanatosi si sa va duca in cat mai multe iesiri fara probleme.

Legat de mare, pot sa iti recomand Popas Zodiac in Jupiter, acum de aici iti scriu. Este un camping foarte mare, cu piscina, toalete si dusuri multe si curate, loc de spalat vasele, de deversat toaleta, etc (absolut orice ai nevoie pt un sejur confortabil).

Seara buna si sa va vedem cu bine pe drumurile patriei.

Trimis de pe al meu SM-G986B folosind Tapatalk
 

Mulțumesc frumos de pont, am studiat și noi varianta, însă din păcate nu acceptă câini, iar noi mai avem și 3... 😁

Vacanță plăcută în continuare! 

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G

Sărut mana Doamna Iulia și bine ați venit printre noi

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Sărutmâna și bun venit alaturi de noi @Iulia Craciun ! :salutare!:

:default_bun_venit:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Cristian Bednar

@Iulia Craciun bun venit printre rulotisti si pe forum. Ma bucur ca am putut virusa si alti oameni faini sa ni se alature in lumea rulotismului si a forumului. De aici, rabdare, bere si tutun si tote informatiile sunt indosariate pe categorii. Drumuri bune si sa ne vedem cu bine in tarisoara asta frumoasa si peste hotare!

:OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Iulia Craciun
în urmă cu 1 oră, Cristian Bednar a scris:

@Iulia Craciun bun venit printre rulotisti si pe forum. Ma bucur ca am putut virusa si alti oameni faini sa ni se alature in lumea rulotismului si a forumului. De aici, rabdare, bere si tutun si tote informatiile sunt indosariate pe categorii. Drumuri bune si sa ne vedem cu bine in tarisoara asta frumoasa si peste hotare!

:OK:

Bere și tutun avem, țin-te bine, că urmează probabil încă 17.247 de întrebări 😁

Și poate apucăm să vedem campingurile alea de prin DE și AT și cu toții, în gașcă 🙂

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.