Radu Mihail Georgescu

Chateau Calista 430 AMF

32 postări în acest subiect de discuţie despre Chateau Calista 430 AMF

Chateau Calista 430 AMF

Marius Orban
în urmă cu 2 ore, Radu Mihail Georgescu a scris:

UPDATE: din motive de nepotrivire intre optiunile/asteptarile mele si dorintele/asteptarile sotiei in materie de camping, rulota se vinde. :(

Buna ziua. Ca sa poata fi luat in considerare ca anunt de vanzare, ar fi foarte util un pret, multumesc 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Radu Mihail Georgescu

Stiu. Am tot sucit forumul, dar se pare ca nu am suficiente postari ca sa ma calific pentru a posta in sectiunea de vanzari. De aceea am postat aici, sper sa nu fiu sanctionat. 9500 euro. Pret fix, cat am dat pe ea plus cat am bagat in ea pana acum, cred ca nici banii de RAR nu ii scot. Restul detaliilor rulotei, cu bune sau cu mai putin bune, sunt aici in topic.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Mihail Georgescu

In 2022 incerc sa o folosesc in continuare, nu am reusit sa ma mai dau cu ea de anul trecut, intentia de a o vinde nu a disparut...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Mihail Georgescu

Imbunatatire importanta pentru rulota facuta in aceste zile: posibilitatea de a folosi un aer conditionat portabil in ea!

 

Cu ajutorul unui prieten am taiat pe CNC un plexiglas de calitate, apoi am indepartat cu grija si arhivat in piesoteca plasa de tantari a trapei si am montat placa cu suruburile originale ale trapei, fixand racordul de conexiune al tubului de evacuare al aerului cald si iata, am "sobita" in baie; sau o mut in hol (tubulatura permite, am folosit una generica de la raionul bricolaj, de 3 metri, cea originala a aparatului este scurta de 1, 6 metri), daca exista vreo nevoie stringenta de utilizare a baii concomitent cu amplasarea aparatului de racire.

 

N.B.  - am demontat si arhivat in piesoteca masca chiuvetei, in primul rand pentru ergonomie in utilizarea toaletei (dadeam cu genunchii in ea). Dar prinde bine si pentru amplasarea aparatului.

WhatsApp Image 2022-07-29 at 19.59.55.jpeg

WhatsApp Image 2022-07-29 at 19.59.55 (1).jpeg

WhatsApp Image 2022-07-29 at 19.59.55 (2).jpeg

WhatsApp Image 2022-07-29 at 19.59.54.jpeg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Mihail Georgescu

Urmand sfaturile bune, am achizitionat si pus in functiune si doi senzori: unul de monoxid de carbon si unul de gaz. Sper sa nu am vreodata "sansa" sa le aud alarmele.

 

 

 

 

WhatsApp Image 2022-07-29 at 20.10.03 (1).jpeg

Modificat de Radu Mihail Georgescu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Mihail Georgescu

Am zis sa fiu mai flexibil, fie ca merg cu rulota fie doar cu masina, o solutie mai performanta care sa nu puna problemele unui racitor cu amoniac; asa ca am agonisit pentru linistea produselor alimentare transportate, o solutie de backup, si nu numai: un frigider portabil, cu compresor, pe 12/24v, de 50 litri, cu control prin Bluetooth, utilizabil fie ca frigider, fie drept congelator. Foarte tare!

 

WhatsApp Image 2022-07-29 at 20.10.03 (2).jpeg

WhatsApp Image 2022-07-29 at 20.14.44.jpeg

Modificat de Radu Mihail Georgescu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Mihail Georgescu

Un sezon bun, dar scurt. Luna august am petrecut- o aproape in fiecare w/e in camping pe litoral, frigiderul portabil a fost de mare angajament dar si racitorul rulotei a inceput sa colaboreze, mai ales daca invat sa il folosesc, urmand sfaturi avizate ale altor colegi.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.