Aurelia

Rugaminte pentru un sfat

9 postări în acest subiect de discuţie despre Rugaminte pentru un sfat

Rugaminte pentru un sfat

Aurelia

Buna ziua tuturor. Vreau sa-mi cumpar o autorulota . Am nevoie de sfatul unui rulotist experimentat cand voi face alegerea. Daca este cineva dispus sa-mi dea consultanta, platita binenteles, mi-ar fi de mare ajutor.

 

Am gasit aceasta autorulota pe olx . Ce parere aveti? Multumesc anticipat pentru raspuns

 

https://www.olx.ro/d/oferta/autorulota-vw-lt-28-echipare-neptune-IDeTr3G.html

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Stefan Adam

Pentru început poți consulta topicurile cu recomandări în vederea achiziționării rulotelor/autorulotelor.

Acum cu privire la autorulota din link, face parte din altă categorie, retro, care pe lângă cerințele pe care trebuie să le îndeplinească o autorulotă mai presupune multe altele pe care trebuie să le ai în vedere. De exemplu, trebuie să ai în vedere că are 40 de ani vechime, piesele nu prea mai sunt, prețul e mare, așteptarea lungă, etc. Prețul la ea mie mi se pare prea mic pentru descriere. A cam început să înflorească rugina pe la aripile față....

În concluzie, dacă vrei un proiect de restaurare te poți aștepta să te mai coste cel puțin încă pe atât "punerea pe picioare". Dacă vrei ceva cu care să pleci imediat în vacanță, recomand una mai tinerică (autorulotă) 😁. 

Spor la căutare! 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Daca reparatiile mecanice s-au facut tot in stilul dotarilor cu "player Android" care nu poate afisa nici macar denumirea postului radio, niste boxe "Akai" cu "3 cai" si cea mai ieftina rapandula de baterie pentru chiuveta de bucatarie posibila (aceeasi parere inclusiv pentru cea din baie), eu iti recomand, gratis, sa spui pas ofertei! Si in acest caz pretul nu e mic, ci e mare, @Stefan Adam! Oricum este la o valoare special aleasa - la un prag psihologic - ca sa te puna pe ganduri!

De asemenea, canalul YT are un singur clip, care poarta denumirea produsului pus in vanzare si asta ma duce cu gandul rapid catre o teapa de zile mari. Dupa vanzare, nu m-ar mira sa dispara!

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adam Adrian

@Aurelia Mai există și varianta conversiei unei dube in autorulotă cu totul nou înăuntru. Sunt câteva și aici pe forum.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan Adam
9 minute în urmă, NRLaurentiu a scris:

Daca reparatiile mecanice s-au facut tot in stilul dotarilor  in acest caz pretul nu e mic, ci e mare, @Stefan Adam

De acord. Eu am spus că prețul e mic dacă cele afirmate în anunt ar fi reale. O mașină de 40 de ani structural fără rugina e ceva frumos dar nu e ieftin. Cât despre linia audio, akay-ul e sculă față de retrosoundul ăla din spate... 🙈

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Aurelia
în urmă cu 1 oră, Stefan Adam a scris:

Pentru început poți consulta topicurile cu recomandări în vederea achiziționării rulotelor/autorulotelor.

Acum cu privire la autorulota din link, face parte din altă categorie, retro, care pe lângă cerințele pe care trebuie să le îndeplinească o autorulotă mai presupune multe altele pe care trebuie să le ai în vedere. De exemplu, trebuie să ai în vedere că are 40 de ani vechime, piesele nu prea mai sunt, prețul e mare, așteptarea lungă, etc. Prețul la ea mie mi se pare prea mic pentru descriere. A cam început să înflorească rugina pe la aripile față....

În concluzie, dacă vrei un proiect de restaurare te poți aștepta să te mai coste cel puțin încă pe atât "punerea pe picioare". Dacă vrei ceva cu care să pleci imediat în vacanță, recomand una mai tinerică (autorulotă) 😁. 

Spor la căutare! 

Multumesc foarte mult pentru raspuns. Iau in seama ce ati spus🙏

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Aurelia

Multumesc mult pentru sfaturi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Aurelia
în urmă cu 8 ore, NRLaurentiu a scris:

Daca reparatiile mecanice s-au facut tot in stilul dotarilor cu "player Android" care nu poate afisa nici macar denumirea postului radio, niste boxe "Akai" cu "3 cai" si cea mai ieftina rapandula de baterie pentru chiuveta de bucatarie posibila (aceeasi parere inclusiv pentru cea din baie), eu iti recomand, gratis, sa spui pas ofertei! Si in acest caz pretul nu e mic, ci e mare, @Stefan Adam! Oricum este la o valoare special aleasa - la un prag psihologic - ca sa te puna pe ganduri!

De asemenea, canalul YT are un singur clip, care poarta denumirea produsului pus in vanzare si asta ma duce cu gandul rapid catre o teapa de zile mari. Dupa vanzare, nu m-ar mira sa dispara!

 

Asta inseamna sa ai experienta....multumesc!🙏

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu
în urmă cu 13 ore, Aurelia a scris:

multumesc

Cu placere!

 

Bafta in gasirea camperului!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.