.Vizitator..

Cumpar trape

9 postări în acest subiect de discuţie despre Cumpar trape

Cumpar trape

.Vizitator..

Cumpar  trape SH in stare buna:

- 40 x 40 cm (dimensiunea gaurii din plafon)

si

- 27 x 27 (exista dimensiunea asta ?)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator

Daca ai masurat gaura din plafon  si este 27x27cm , cu siguranta ca exista. biggrin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
.Vizitator...

Pana la urma unde vrei sa ti-o pui trapa?iIn baie sau in spatial de locuit ca de multe ori sunt dimensiuni diferite.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Un singur centimetru nu este o mare problema , pentru ca asta insemna 5mm in fiecare parte a trapei .

Eu zic ca este Ok , si ca o poti monta fara grija.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
.Vizitator...

Este adevarat asa este la unele modele la baie mai mica si la spatial de locuit mai mare.Am ceva trape madol mare de care ai nevoie iar cu cel min=c te pot ajuta in viitorul apropiat.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
.Vizitator..

Este adevarat asa este la unele modele la baie mai mica si la spatial de locuit mai mare.Am ceva trape madol mare de care ai nevoie iar cu cel min=c te pot ajuta in viitorul apropiat.

Daca-mi poti da mai multe info azi, n-ar fi rau.

Pe de alta parte, trapa mica este urgenta, iar daca iau una, vreau sa le iau pe amandoua la fel.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
.Vizitator...

Trapele sunt cam standard la marimi si eu am unele cu trapa mica.

Pe moment am pe stoc doar trape mari, cu cele mici sa te ajut doar dupa ce ajung prin Anglia.

Oricum nici cu cele mari nu stau foarte bine.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionut C.

Imi pare rau sa supar pe unii, insa parerea mea este ca o trapa ar trebui inlocuita cu una noua. Cel mai mare dusman al plasticului este soarele (radiatiile UV). trapa, fiind montata pe acoperis, "beneficiaza" din plin de acest tratament. Oricat de bine ar arata o trapa uzata, nu ai de unde sti cat de mult a fost descompus plasticul in urma expunerii la UV.

O trapa noua (Fiamma) de 40x40, cu capac alb este in jur de 200 LEI, iar una cu capac transparent 260 LEI. Plasa tantari fixa, actionare cu manivela, ventilatie in mers, chiar cand este inchisa.

Cred ca nu merita sa faci economie (compromis) la o componenta atat de importanta cum e trapa. Foarte important este montajul! Neaparat trebuie folosit mastic si nu silicon.

Eu folosesc doar mastic pentru lipit parbrize, putin mai scump, dar 100% sigur.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
.Vizitator..

Imi pare rau sa supar pe unii, insa parerea mea este ca o trapa ar trebui inlocuita cu una noua. Cel mai mare dusman al plasticului este soarele (radiatiile UV). trapa, fiind montata pe acoperis, "beneficiaza" din plin de acest tratament. Oricat de bine ar arata o trapa uzata, nu ai de unde sti cat de mult a fost descompus plasticul in urma expunerii la UV.

O trapa noua (Fiamma) de 40x40, cu capac alb este in jur de 200 LEI, iar una cu capac transparent 260 LEI. Plasa tantari fixa, actionare cu manivela, ventilatie in mers, chiar cand este inchisa.

Cred ca nu merita sa faci economie (compromis) la o componenta atat de importanta cum e trapa. Foarte important este montajul! Neaparat trebuie folosit mastic si nu silicon.

Ionut, din ce in ce mai tare ma gandeam si eu la varianta asta, mai ales ca tocmai vazusem si pretul la trapele noi - aceleasi Fiamma. 

O sa le lipesc cu Sikaflex.

Domnilor, multumesc tuturor, m-am decis la trape noi.

Case closed.

Eu folosesc doar mastic pentru lipit parbrize, putin mai scump, dar 100% sigur.

Ionut, din ce in ce mai tare ma gandeam si eu la varianta asta, mai ales ca tocmai vazusem si pretul la trapele noi - aceleasi Fiamma. 

O sa le lipesc cu Sikaflex.

Domnilor, multumesc tuturor, m-am decis la trape noi.

Case closed.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.