Ursu Florin

Camping Transilvania Fagaras

5 postări în acest subiect de discuţie despre Camping Transilvania Fagaras

Camping Transilvania Fagaras

Ursu Florin

Salutare in acest Weekend am vrut sa ies la o partida de pescuit la FEEDER, întâmplator pe un grup de Facebook am văzut o postare cu acest camping.

Am sunat, administratorul mi-a spus ca e in curs de amenajare și ca nu sunt condiții tocmai de camping, are o baie cu dus, o rolă de curent adusă pe spatiul de campare și un furtun cu apa ( a spus ca anunța dinainte acest lucru pentru ca nu vrea ca omul sa ajungă la el și sa nu ii convină condițiile din acest moment, nu vrea recenzii proaste ).

Am Stat de vorba cu el, săptămâna următoare urmează sa sape pentru a face niște alimentări cu apa pe spatiul de campare și niște prize, pe insula din mijlocul lacului vrea sa pună o sauna și câteva ciubare cu apa sarata, are și un restaurant in curs de amenajare.

Campingul se afla mai exact in satul Hurez Jud. Brasov ( aproximativ 4km de Fagaras ), se ajunge foarte ușor.

Balta are cam 1ha luciu de apa, populata cu Crap, Caras, Șalău și Sturion ( am văzut la mal un exemplar cam de 1m lungime )

Eu am pescuit vreo 6 ore in care am prins in jur de 30-40 de carași la 300-400gr un ciortan la 1, 5-2 kg și am avut 2 trăsături foarte serioase ( aproape au plecat lansetele de pe mal ) care mi-au rupt firul.

Recomand cu drag locația, este o zona foarte liniștita și frumoasa.

 

 

 

E4BAEB2F-C30F-4AC0-BEF7-291172914EEC.jpeg

86D98EA9-B66B-43A4-8C8B-BF7FEFE2C229.jpeg

75A77EEA-1FEA-4843-8A68-3E2765AD8C74.jpeg

C4D28F2E-F7B0-4639-B70E-456963B64ADA.jpeg

9EF8820A-E010-43C7-9FDE-22F009AEC785.jpeg

3982E3BA-3254-45F8-8FDB-56DE171B0C6D.jpeg

1130FF3C-C3DA-4915-BE33-C968EC4730A0.jpeg

BA4FFB03-80B6-4ADE-A3C4-4F8B1881E035.jpeg

E531DF82-879D-48DA-8D2B-30CA9F269DD3.jpeg

A480A9BE-6CD2-4D4B-9F97-29E2C23DFDF8.jpeg

  • Like 9
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Fejer Antal

Salutare @Ursu Florin:salutare!:

 Mulțumim pentru prezentare și poze! În zilele trecute mă gândeam unde să mergem cu rulota la o partidă de pescuit. Care sunt tarifele? Nr de contact?

 PS: văd că micuțul crește repede și îl place in rulotă! Multă sănătate și să crească mare!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Ifrim

Salut, week-end-ul trecut am fost la Făgăraș, la un moment dat chiar am vrut sa intru la Camping Transilvania, dar am amânat și nu am mai ajuns sa văd, pare promițător din prezentarea ta, îl pun pe listă, data viitoare, în loc de Fantanita Craiesei. Caras se poate reține? 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

@Fejer Antal costul este de 50 lei pe zi ( inclus curent și apa )

Eu am stat de vineri seara pana astăzi la 6 și a vrut sa imi ia doar 50 lei dar i-am lăsat 80 :)

Omul super de treaba, are gânduri destul de mari cu locația, o sa iasă ceva extraordinar.

@Alin Ifrim nu se poate retine nimic, nu este o balta de pescuit cu taxa, se pescuieste doar dacă campezi.

@Gabriel I da, aceasta este locația.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.