Alin Ifrim

Scurgere chiuveta bucatarie

7 postări în acest subiect de discuţie despre Scurgere chiuveta bucatarie

Scurgere chiuveta bucatarie

Alin Ifrim

Salut, am scurgerea la noua rulota cam sparta, am încercat sa lipesc cu teocol, apoi cu Poxipol bicomponent, nu tine lipitura nicicum, deci trebuie schimbată. Diametru la partea de sus 64mm, la racordul lateral 24mm. Întrebarea este dacă o găsesc și prin magazine de bricolaj, sau trebuie neapărat sa dau 20 de euro pe un plastic de la Exis sau Motorhome? M_ar interesa și o baterie pentru aceeași chiuvetă, ca da semne de oboseală. 

IMG_20210419_150939.jpg

IMG_20210419_150925.jpg

IMG_20210419_150833.jpg

IMG_20210413_211115.jpg

IMG_20210413_211034.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Daniel P

Sigur merge lipită fără probleme cu fibră de sticlă. Spor! :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Costin Lipan

@Alin Ifrim, cum a spus si @Daniel P, cu putina rasina cred ca rezolvi. curata bine suprafata, slefuieste cu un pic de jmilgher si imbrac-o in fibra de sticla dupa modelul lui Daniel cu aparatoarea de la roata.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Ifrim

Ruptura este pe fundul scurgerii, cu suprafața mica de contact și acces mai anevoios, o sa mai încerc și a treia oara cu altceva, dacă nu merge, trebuie sa iau alta, se pare. Ideea este ca trebuie sa se lipească bine piulita de pe fundul scurgerii, ca atunci când strâng șurubul de sus de la sita, sa reziste la strângere. Mulțumesc de sfaturi. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Costin Lipan

@Alin Ifrim, Eu lipesc piulitele balamalelor laptopurilor cu bison epoxy universal bicomponent. Montajul il fac dupa 24 de ore si n-am avut cazuri de ruperi sau smulgeri in acelasi loc.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Salutare @Alin Ifrim

 Dacă nu reușiți să faci, trimite cu curier la mine și rezolv eu! Numai lipitură nu este de ajuns, deoarece când strangi șurubul se va rupe piulița din plastic!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Ifrim
în urmă cu 11 ore, Fejer Antal a scris:

Salutare @Alin Ifrim

 Dacă nu reușiți să faci, trimite cu curier la mine și rezolv eu! Numai lipitură nu este de ajuns, deoarece când strangi șurubul se va rupe piulița din plastic!

Multumesc de amabilitate, azi am lipit iarăși, oricum vineri merg în Otopeni, trec pe la Motorhome , și o sa cumpăr alta, iar pe asta o sa o țin de rezerva. 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.