Dumitru Petrica

Constructie camping autorulote zona Vatra Dornei

17 postări în acest subiect de discuţie despre Constructie camping autorulote zona Vatra Dornei

Constructie camping autorulote zona Vatra Dornei

Dumitru Petrica

Va rog sa veniti cu sfaturi, in orice domeniu ce tine de functionarea unui Camping pentru autorulote.

Multumesc.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Dumitru Petrica

Hai sa anim ( discutia).

Am gandit cum as dori sa arate in final campingul. Suprafata totala a terenului este de 3.4 ha.

Sunt multe de lamurit , mai putin decizia de a-l realiza ( este deja luata) indiferent de costuri.

CAMPING intrare.jpg

CAMPING vedere zonz corturi.jpg

CAMPING  panorama.jpg

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dumitru Petrica

Acum ceva poze din teren

poza teren5 - vedere spre vale.png

poza teren 2.png

poza teren 3 - intrare.png

poza teren 4 - paraul pe latura de vest.png

poza teren 1.png

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dumitru Petrica

Intrebare :este necesara amplasarea unui nou grup de WC-uri  aproape de zona de sus , langa parcelele pentru corturi?

Distanta de la zona corturilor pana la grupul sanitar principal este prevazuta acum la 200ml

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin B

Piscina la Vatra Dornei? Utopie!

 

In plus daca ai preciza mai exact locatia ne-am putea da cu parerea, ca asta facem aici, mai informat. La VD campingul nu e de ieri de azi, exista istorie si incercari mai noi, prezente chiar si aici pe forum.

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dumitru Petrica

Locatia este langa VD,   la 10 km , in Panaci. 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dumitru Petrica
3 minute în urmă, Dumitru Petrica a scris:

Locatia este langa VD,   la 10 km , in Panaci.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

@Dumitru Petrica În primul rând, eu nu aș amesteca un camping de (auto)rulote cu unul cu corturi.

Ori una, ori alta. Știu bine ce spun.

Ai un număr de mobil? Mi-l poți trimite într-un mesaj privat sau îl poți afișa aici?

Putem vorbi la telefon mai multe.

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dumitru Petrica
în urmă cu 8 ore, Florin Smolnicki a scris:

@Dumitru Petrica În primul rând, eu nu aș amesteca un camping de (auto)rulote cu unul cu corturi.

Ori una, ori alta. Știu bine ce spun.

Ai un număr de mobil? Mi-l poți trimite într-un mesaj privat sau îl poți afișa aici?

Putem vorbi la telefon mai multe.

 

 

Multumesc pentru sfat Florin , in problema corturilor, dar au fost gandite cu circuit inchis ( nu se inchiriaza la liber ).

Aceste parcele pentru corturi sunt destinate membrilor unui astroclub in cadrul caruia sunt membru .

Am gandit amplasarea unui telescop pentru observatii astronomice ( zona are poluare luminoasa foarte mica), de acesta vor beneficia si oaspetii campingului.

Domul in care va fi montat telescopul va fi amplasat pe o platforma situata  in partea de sus a rezervorului de acumulare apa( rezervorul este suprateran dar acoperit cu  un strat de pamant pentru izolare termica).

In privinta discutiilor in privat , multumesc mult pentru intentie dar prefer ca discutiile sa fie dechise , cu cat mai multe pareri pro si contra, vizibile tuturor. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Geo Ghinea

Buna  ziua Petrica !

Frumoasa zona , bun amplasamentul si felicitari pentru decizia de a construi acolo un camping !

Eu te pot ajuta cu sfatul de a te deplasa la Camping Edorado din comuna Gilau, situat la 10 Km de municipiul Cluj Napoca, la poalele unui munte.

Am fost acolo vara trecuta si am fost surprins sa vad un camping de nota 10, ridicat  foarte asemanator cu proiectul tau si cred ca pe aceeasi suprafata.

Proprietar este un olandez dar este administrat de o familie din zona.

Spor la treaba si multa sanatate !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin B
în urmă cu 4 ore, Dumitru Petrica a scris:

Aceste parcele pentru corturi sunt destinate membrilor unui astroclub in cadrul caruia sunt membru .

 

Pai de nu spui de la inceput ... chit ca-s sucevean si trait si in VD, tot am sa vin cateva wekend-uri pe an la tine!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dumitru Petrica
în urmă cu 2 ore, Geo Ghinea a scris:

Buna  ziua Petrica !

Frumoasa zona , bun amplasamentul si felicitari pentru decizia de a construi acolo un camping !

Eu te pot ajuta cu sfatul de a te deplasa la Camping Edorado din comuna Gilau, situat la 10 Km de municipiul Cluj Napoca, la poalele unui munte.

Am fost acolo vara trecuta si am fost surprins sa vad un camping de nota 10, ridicat  foarte asemanator cu proiectul tau si cred ca pe aceeasi suprafata.

Proprietar este un olandez dar este administrat de o familie din zona.

Spor la treaba si multa sanatate !

Salut ! Am intrat pe site Camping Eldorado, nu am vazut capacitatea de campare si nu stiu daca sunt parcelate zonele de campare.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin B

Din cate imi amintesc nu sunt.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Geo Ghinea

Petrica, nu vei gasi asa ceva decat daca te vei deplasa la Gilau, ori cineva de acolo iti va trimite fotofrafii din camping. Inainte sa ajung acolo eu am sunat dar de fiecare data nu a raspuns nimeni, asa ca mare mi-a fost mirarea cand an vazut o asa frumoasa  lucrare . Compartimentare locuri de campare (aprox. 40), avand fiecare panou cu priza de curent  cu lumina nocturna, alei prevazute cu cismele si robineti pentru cuplare la apa, locuri de joaca pentru copii, parcela separata pentru corturi, toalete si dusuri separate, camera prevazuta cu trei masini de spalat si uscator separat, toate fiind alimentate cu energie printr-un contor electric in care bagai fise cumparate de la receptie si in aceeasi camera spalator de vase ).

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin B

Dar Eldorado mai are ceva ce la Panaci nu gasesti: un drum national (Cluj-Oradea) chiar in fata, cu un trafic infernal zi si noapte, cu zgomotul aferent. Gata cu off-topicul, scuze!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dumitru Petrica
în urmă cu 2 ore, Geo Ghinea a scris:

Petrica, nu vei gasi asa ceva decat daca te vei deplasa la Gilau, ori cineva de acolo iti va trimite fotofrafii din camping. Inainte sa ajung acolo eu am sunat dar de fiecare data nu a raspuns nimeni, asa ca mare mi-a fost mirarea cand an vazut o asa frumoasa  lucrare . Compartimentare locuri de campare (aprox. 40), avand fiecare panou cu priza de curent  cu lumina nocturna, alei prevazute cu cismele si robineti pentru cuplare la apa, locuri de joaca pentru copii, parcela separata pentru corturi, toalete si dusuri separate, camera prevazuta cu trei masini de spalat si uscator separat, toate fiind alimentate cu energie printr-un contor electric in care bagai fise cumparate de la receptie si in aceeasi camera spalator de vase ).

Multumesc pentru informare, am retinut.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai Dan Pop

Bună ziua. Pe langa discuția  avută despre căile de acces , cu dublu sens, sa vă informați și despre reglementările în ceea ce privește amplasarea grupurilor sanitare, am impresia că se impune a exista o distanta relativ egală între acestea și locurile de campare .Daca va pot ajuta cu informații,   despre campingul Eldorado din Gilău, chiar daca necesita deplasarea până acolo, va stau la dispoziție. O zi  buna.

Modificat de Mihai Dan Pop
  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.