• Conţinut similar

    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      In camping Altinkum am stat 5 nopti. Zona este de o frumusete rara, campingul asa si asa... Dotari invechite, curatenie aproximativa, gazdele in schimb era dragute. Pe plaja au si un restaurant unde se poate manca. In camping pot fi inchiriate frigidere... Asa cum am spus zona compenseaza aceste neajunsuri, dar ca pont, langa este camping Evcan pe care "l-am inspectat" si arata mult mai bine. De fapt intentia a fost sa stam la Evcan, dar in martie, cand am facut rezervarile, mi-au spus ca nu mai au locuri si m-au indrumat catre Altinkum. Pret: 17, 5 euro (curentul se plateste separat dar e derizoriu). Link: Camping Altinkum














    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      Camping Tepe e situat pe dealul (muntele) din spatele travertinelor, distanta intre cele doua fiind de vreo 4 km. Daca nu aveti o masina puternica eu zic sa va reorientati, cei 4 km sunt numai rampa (5-10%). Cu 500 m a trebuit sa tragem pe dreapta si sa asteptam sa se raceasca motorul si am auzit ca marea majoritate pateste la fel. Campingul e dotat cu piscina, privelistea de la piscina este intradevar spectaculoasa. Se poate si manca aici si am mai observat o chestie faina aici, poti inchiria gratarul si poti sa-ti aduci tu ce pui pe el. Curatenia cam lasa de dorit, iar toate dotarile campingului sunt cam neingrijite. Una peste alta n-am lasat aceste inconveniente sa ne strice vacanta, ceea ce va recomand si voua. Pret: 14 euro. Link: Camping Tepe












    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      La Kaya Camping ne-am simtit cel mai bine. E un camping dotat cu tot ce-ti trebuie, dusuri curate, bucatarie functionala, masini de spalat, piscina, toaleta chimica, tot ce-ti trebuie. Despre privelistea din camping n-am ce sa va povestesc. E incredibil sa-ti bei cafeaua de dimineata admirand baloanele... Pretul platit: 20 euro. Din pacate campingul nu are un site, dar am aflat "pe surse" o adresa de e-mail unde am putut face rezervarea kayacamping@gmail.com. 












    • Alin Mihaila
      de Alin Mihaila
      In Ankara am stat la Camping Ulasan. Campingul este de fapt o extensie a hotelului cu acelasi nume. Campingul este in zona Golbasi, ceva mai departe de centrul Ankarei, dar cu masina se poate ajunge foarte usor in centru. Noi am stat in "campingul mic" sa-i spun asa, deoarece campingul propriu-zis era inchis, dar ne-am simtit foarte bine, iar privelistea asupra lacului Mogan este surprinzatoare. Campingul dispune si de piscina, astfel incat in zilele calduroase va mai puteti racori. Curatenia la grupurile sanitare este de 6 din 10, dar deh, e singurul camping din Ankara. Pretul platit: 17, 5 euro. Link: Camping Ulasan










  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.