Crisu Sebastian

Cumpar usita dus exterior

4 postări în acest subiect de discuţie despre Cumpar usita dus exterior

Cumpar usita dus exterior

Crisu Sebastian

Cumpar dus exterior sau usita vizitare pentru dusul exterior modelul din imagine.

Prefer modelul original si daca se poate si nou....daca nu macar seccond-hand.

Practic este o usita de vizitare ce faciliteaza accesul dinspre exterior in interior, in cabina de baie, la para comuna de la chiuveta/dus.

In acest moment este blocata de fostul proprietar, cel mai probabil datorita faptului ca s-a distrus yala.

Functionarea, cred ca era in felul urmator: se deschidea usita si se putea trage in exterior para de dus/chiuveta.

Reglajul apei se facea prin robinetul separat fixat pe chiuveta din interior, dar care se putea actiona prin culoarul de trecere.

usita_dus_extern_zps92baf3c5.jpg

ps. cum spune-am prefer varianta originala....dar sunt deschis pentru orice alte solutii.

... toate cele bune

Sebastian

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Crisu Sebastian

Uite Adrian, pt ca o imagine face cat o mie de cuvinte., atasez o poza cu vederea din interior a dusului.

Mareste-o putin ca sa iti faci o ideea mai buna despre cum  vine.

PC150045_zpscdd15ddc.jpg

sau asa....

[img width=300 height=400]http://i300.photobucket.com/albums/nn3/ocrisu/PC150044_zps14056c81.jpg

ps. multumesc  pentru raspuns.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Crisu Sebastian

Adi, din ce punct de vedere crezi ca nu o voi scoate, dpdv dimensional sau ca nu ar fi practic.

Utilitatea dusului exterior o vad in special in sezonul estival, de ex. sa nu-mi intre puradeii inauntru cu tot nisipu-n fund dar chiar si pentru alte spalari ce nu vrei sa le faci inauntru.

Intre timp cred ca am gasit usita la producator. Pe site-ul lor sunt si modele complete de dus exterior.

Reich Web

usita_dus_extern2_zps7a41fcd0.jpg

ps. mi se pare foarte putin modificata, adica e mai noua, fata de a mea, dar 99% aceiasi.

... astept opinia ta.  xll

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Crisu Sebastian

Inteleg ca mai ales dpdv practic nu ti se pare fezabil.

Oricum, multumesc pentru opinia ta. Ma ajuta sa iau ce-a mai buna decizie pentru mine.  ptg

Oscilez intre a o inlocui (ca mai sus) pentru a o aduce la starea initiala s-au pentru schimbarea solutiei tehnice cu una de care aminteai si tu (ca mai jos).

626500auf9_zps1bb73e03.jpg

... va urma  :-)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.