Samir Mandu

Rulotist incepator, cortist vechi

6 postări în acest subiect de discuţie despre Rulotist incepator, cortist vechi

Rulotist incepator, cortist vechi

Samir Mandu

Mă bucur că există o comunitate consistenta de rulotisti, deși Romania nu are o cultură proprie, fiind o mai tânără țară liberă, europeana. Sint interesat de a achiziționa o rulota pentru familie 2 adulți + 2 copii, cat mai ușoară și compacta, dar si cu utilități minimale baie-bucatarie. Orice sfat este binevenit. Momentan rulotele Kip îmi par atractive.

Distribuie această postare

Link către postare

Fejer Antal

Salutare @Samir Mandu si bun venit in aceasta comunitate:noroc: :default_bun_venit:

Link către postare
Raul G

Salutare și bine ai venit printre noi

Link către postare
Daniel P

Bun venit alături de noi @Samir Mandu și mult succes la achiziția rulotei pe care v-o doriți! :salutare!:

:default_bun_venit:

Link către postare
Ursu Florin

Bun venit in comunitate! :default_bun_venit:

Link către postare
Samir Mandu

Știe cineva o parcare de rulote păzită in Brasov sau împrejurimi, max 20km?

Sint in curs de a achiziționa o rulota, însă nu am spatiu prea mare de parcare și e acces complicat in centrul orașului.

Mulțumesc.

Link către postare

XGO Camping - peste 20.000 de repere pentru rulotisti, disponibile din stoc sau la comanda.
NOU !
- Acum gasiti la noi si corturi auto. Pot fi montate pe orice tip de autoturism, inclusiv Dacia Logan si Sandero - www.xgocamping.ro
- Vreti o autorulota noua la cel mai bun raport pret/calitate? www.xgoautorulote.ro

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Conţinut similar

• Lucian Bogdan
      de Lucian Bogdan
      Buna ziua,
      Numele meu este Bogdan Pruteanu.
      Impreuna cu jumatatea mea mai buna, am decis sa ne alaturam comunitatii de posesori de casute pe roti. Desi ne dorim de ceva vreme, abia acum a ajuns rulota pe prima pozitie in lista de prioritati. Deocamdata suntem in stadiul de "studiu" si bugetare. 
      Va doresc tuturor concedii placute!
    • Dan Cojocaru
      de Dan Cojocaru
      Autorulota ce o detin e un Freetec XS 584G pe sasiu Ford 2.2 din 2011.
      4 locuri in centuri 5 locuri de dormit
      echipata cu frigider aragaz si WC dometic
      portbagaj destul de generos, posibilitate de montare sus pe barele originale, scaune fata rabatabile, ...
      Ce imi lipseste inca sunt panourile solare.
      La capitolul consum pe la 10 la suta drum intins, offroad creste dar nu mult ci pe la 12.
      Eu sunt adeptul offcamp si merg des la munte.
      Drumuri cu soare!
      Dan C

• NRLaurentiu
      de NRLaurentiu
      Salutare, dragi colegi!

Astazi, pe canalul Youtube "The Trudgians",  Dan Trudgian a postat un film explicativ extrem de bine pus la punct, prin care arata cum se utilizeaza toaleta chimica de la rulota/autorulota. In cele 8 minute, el acopera toate aspectele legate de cum se umplu/golesc rezervoarele, diferite aspecte legate de sistemele uzuale de "tras" apa, dar si sfaturi privind utilizarea toaletei la drum, dar si iarna. Filmul se poate traduce automat intr-o romana aproximativa, eu nu am urmarit subtitrarea nici in engleza (generata automat si ea!), dar este posibil sa fie greseli grosolane (inerente unei traduceri automate).
      Dan Trudgian face parte dintr-o comunitate de rulotisti din Anglia si este bine vazut printre acestia. Este autorul multor filme explicative si despre reparatii in regim DIY.
      Filmul il gasiti aici.

Zile frumoase si fara... mirosuri neplacute din toaleta!
    • Dumitrascu Ferenc
      de Dumitrascu Ferenc
      Buna ziua, ma numesc Ferenc Dumitrascu, sunt din Brasov si cochetez cu ideea de cumpara o rulota. Am nevoie de ceva informatii referitor la aceasta idee, tocmai din aceasta cauza am aderat la acest grup. Sper sa gasesc raspunsuri la cea ce caut. 
    • Claudiu Popa
      de Claudiu Popa
      Buna seara tuturor!
      Noi suntem Elisa si Claudiu si de curand ne-am luat o rulota. Speram sa invatam mai multe despre viata in rulota de pe acest forum.
      O zi fericita tuturor! 
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.