• Conţinut similar

    • NRLaurentiu
      de NRLaurentiu
      Salut, colegi
       
      Pentru ca acum nu cunosc acest sistem de BMS-uri si nici nu am la dispozitie prea mult timp sau un telefon vechi sa instalez aplicatia proprietara a lor - in modul demo, daca are asa ceva - si sa ma joc cu parametrii BMS-ului, am rugamintea sa-mi spuneti - in caz ca stiti - daca BMS-ul are posibilitatea de a seta curentul maxim de descarcare. De exemplu, daca BMS-ul "scoate" 200 A, sa-l pot seta sa "scoata" doar 175 A, iar daca trece peste aceasta valoare, sa deconecteze.
       
      Va multumesc frumos!
    • Mihai M
      de Mihai M
      Buna dimineața tuturor membrilor!
       
      In primul rand mulțumesc. Pentru oportunitatea de a face parte din aceasta comunitate!
       
      De un an cochetez cu ideea unei rulote pentru familie.
      Primul pas am montat deja cârligul
      Am dat și pentru carnet E.
      Vedem ce mai urmează...
       
      Sunt din București, căsătorit, cu doi copii!
       
      O zi frumoasă
      Mihai
    • Cirstian Ionut
      de Cirstian Ionut
      Salutare la toti membrii!
    • AdrianCS
      de AdrianCS
      Salut din Sibiu membrii ai forumului, sunt Adrian, posesor de duba (urmeaza sa incep conversia in varianta offgrid ) și ma bucur sa pot afla din experiența voastră și sa o împărtășesc pe a mea in viitor. Insa pana atunci o sa am mult de munca la converisia mea iar sfaturile voastre "ce sa nu fac gresit" vor fi binevenite. Virusul "campervan" m-a prins odata cu declansarea pandemiei - in urma cu 3 ani si de atunci am petrecut enorm de mult timp pe internet in studierea diferitelor tipuri de conversii. Acum "sa trecem la treaba".
    • Catalin E
      de Catalin E
      De un an sunt posesorul unei rulote Hobby De Luxe din 1992. În anturajul meu sunt primul rulotist, de aceea cred ca am nevoie de acest forum, să pot împărtăși cu oameni cu aceleași preocupări din experențele noastre. Până acum am avut o singură ieșire off camping, urmează să ies cu prima ocazie când vine vara. 
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.