Alin.cojan

Baterie chiuveta baie

3 postări în acest subiect de discuţie despre Baterie chiuveta baie

Baterie chiuveta baie

Alin.cojan

Bună ziua dragi rulotisti! 

După lungi căutări am reușit sa achiziționam și noi o rulota Compass Rallye 530 din 2001, frumoasa, dar ca orice lucru frumos îți dă bătaie de cap. 

Bateria de la chiuveta din baie e o adevărată fântână arteziana;am desfăcut-o dar sunt depășit de situație. 

O sa atașez o poza și poate ma puteți ajuta cu ceva sfaturi. 

Va mulțumesc! 

IMG_20200728_173027.jpg

IMG_20200727_104849.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

NRLaurentiu

Trebuia mai din ansamblu prima poza. Ceea ce este alb, este o sarma? Sus, din cate imi dau seama din prima poza, sunt doi conectori electrici?

 

PS: ar trebui sa scoti de tot bateria si sa desfaci cartusul din interior, sa vezi daca este cu pastila ceramica sau din plastic si sa o inlocuiesti.

Inainte de operatia asta, pentru ca nu ai precizat, spune-ne cand incepe arteziana sa functioneze: cand dai drumul la bucatarie? Sau doar cand ii dai drumul ei?

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

PPS: s-ar putea sa fie sarita garnitura (o-ring-ul) care atinge firele in poza, adica este mai sus fata de santul in care trebuie sa stea. Poate a iesit de la demontare si nu ea a fost de vina, asa ca vezi ce se intampla daca o pui la loc si montezi cu atentie. Mai face arteziana?

 

PPPS: :) ar fi prea simplu sa fie doar de la garnitura! Dar... e spre binele vostru!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.