• Conţinut similar

    • NRLaurentiu
      de NRLaurentiu
      Buna ziua,
       
      Azi am dat peste un material video apartinand unei nemtoaice care si-a convertit un Opel Combo C (o Corsa mai inalta si cu usa culisanta) intr-un minicamper. Aceasta vorbeste despre aspectele legate de planificarea si gasirea locatiilor mai putin frecventate de turisti, deci neaglomerate si are cateva sfaturi foarte bune pentru gasirea acestor locuri de campare. Cateva dintre ponturile ei le-am folosit si eu intr-o planificare, insa calitatea drumurilor nevizitate de Google m-au impiedicat sa ajung unde mi-am propus, dar... perseverez!
      De asemenea, are cateva sfaturi si pentru impartasirea sau mai bine zis impartasirea limitata a acestor locatii, deaoarece se pot transforma foarte usor in locatii vizitate de specia "porcus turisticus". In acest an am inteles si eu mai bine de ce nu sunt popularizate locatiile off pentru campare de tip solo...  Si bine ar fi sa ramana in continuare aceasta politica, parerea mea.
      Pentru ca tot vorbeam de locuri aglomerate, tot astazi am descoperit ca si la Vf. Moldoveanu este mare aglomeratie (sursa: digi24.ro):
       (Foto: Dan Izvoreanu / Facebook)
       
      Materialul video este pe YouTube si este tradus de catre autoare si in limba engleza.
    • Marius Negru
      de Marius Negru
      Salutare colegi rulotisti. Din 8 iulie plecam in concediu prin Transilvania si in principiu am vrea sa stam in doua locatii: Alba Iulia si Cluj Napoca. Acum apelez la sfatul celor din aceste zone pentru a ne indica locatii off camping in jurul celor doua municipii (10-20 km). Multumim pentru orice idee. 
    • Alex E
      de Alex E
      Salutare,
       
      In cautarile mele pentru un concediu in Grecia zona Pelopones, am dat peste harta aceasta cu diferite locatii off-camping si opriri de o noapte ce au fost testate, fiecare locatie avand poza si o mica descriere. Mie mi s-a parut utila. 
       
      Harta
       
      De asemenea daca mai aveti si alte materiale agregate legate de zone off-camping sunt binevenite.
       
      Momentan cand va scriu ma aflu in zona Voidkilia, intr-adevar  o oaza de relaxare. 
       

       
       
      Toate bune,
      Alex
    • Marius Negru
      de Marius Negru
      Salutare tuturor. Acum suntem la mare, dar in perioada urmatoare 20-28 iulie vrem sa mergem la munte, cred ca pe la Plaiul foii, Zarnesti pe acolo pe undeva.Daca mai vrea cinev sa ajunga in zona este binevenit. 
    • Trufasila Sorinel
      de Trufasila Sorinel
      In weekend-ul acesta as vrea sa merg la strand la Ostroveni Valcea.
      Stie cineva daca se mai poate campa in padurea de langa strand?
      Eventual alte locatii camping off in apropiere de Rm.Valcea?
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.