Florin O

Sfat cumparare rulota

13 postări în acest subiect de discuţie despre Sfat cumparare rulota

Sfat cumparare rulota

Florin O

buna dimineata  as vrea sa cumpar o rulota  si am gasit o rulota weinsberg din 2018 400lk cere pe ea 10000 ultimul pret ce sa fac ? multumesc 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan C.

@Florin O ia legatura cu Peti Luidort de la Dej, daca vrei Weinsberg. El este dealer Weinsberg in Romania, si din cate stiu, noi sunt tot pe acolo. Diferenta probabil o pot face dotariile ulterioare.

 

Bafta.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin O
19 minute în urmă, Bogdan C. a scris:

@Florin O ia legatura cu Peti Luidort de la Dej, daca vrei Weinsberg. El este dealer Weinsberg in Romania, si din cate stiu, noi sunt tot pe acolo. Diferenta probabil o pot face dotariile ulterioare.

 

Bafta.

salut , pai asta este luata de la el  doar ca este de aproape 2 ani  pretul la una noua este de 13500 e am vb cu peti

 

Modificat de Florin O
  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Rulota dacă a fost ok întreținută la 2 ani vechime poți sa zici ca e noua. 

Dacă îți place rulota și ți-o dorești nu cred ca mai contează părerea noastră. 

Dacă dispui de diferența de 3500 euro și nu este o problema sa ii plătești cumpăra rulota noua. Dar repet cât timp mobilierul nu e zgâriat, rulota este curați a, nu a fost lovita caroseria în exterior nu cred ca merita sa plătești diferența de 3500 euro. 

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Florin cred ca prețul este cinstit, dar cred ca reușești sa mai tragi un 10% văzând perioada neagră

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan C.

@Ursu Florin Asta e si parerea mea. nu am fost destul de explicit, dar nici nu am stiut de la bun inceput toate datele problemei.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan C.

@Raul G Clar mai trebuie putin negociat. daca mai merge, de ce nu. Dar pentru rulotism cred ca e o perioada alba. Toti "bogatii" care ne vedeau ca noi fiind niste saraci, cauta sa-si achizitioneze rulote. :default_109:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G
[mention=3832]Raul G[/mention] Clar mai trebuie putin negociat. daca mai merge, de ce nu. Dar pentru rulotism cred ca e o perioada alba. Toti "bogatii" care ne vedeau ca noi fiind niste saraci, cauta sa-si achizitioneze rulote. :default_109:
In Romania cred, as face același lucru dacă nu as avea rulotă.
În vest nu este gri ci neagră de-a binelea, fiind off-campingul interzis și campingurile ce nu știu dacă vor putea deschide anul acesta, iar dacă vor deschide cu ce modalitate o vie face, pe forumuri și în asociații se vorbește din ce în ce mai mult ca anul acesta vom tine rulotele parcate.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin O
La 12.05.2020 la 15:24, Bogdan C. a scris:

@Raul G Clar mai trebuie putin negociat. daca mai merge, de ce nu. Dar pentru rulotism cred ca e o perioada alba. Toti "bogatii" care ne vedeau ca noi fiind niste saraci, cauta sa-si achizitioneze rulote. :default_109:

Salut! Nu se mai poate negocia ca negocierea a fost de la 11000e

În ceea ce privește discutia cu bogații  te înșeli rău  te informez ca , , rulotismul, , este mult mai costisitor si mai scump ca o cazare normală

În poveste este vb de un alt stil de viață mai aproape de natură.  

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Colegul Bogdan a pus ghilimele pentru ca asa se cred ei

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel K

Fa socoteala cat costa dotarile suplimentare si daca ies in pret,  in al doilea rand uita-te mai bine cum sunt montate. E vorba pe de o parte de pretul montajului daca e facut profesionist si pe de alta parte daca e facut cu nepricepere, cum ne mai incropim noi romanii dornici de ieftineala,  mai degraba e pacat de asa ceva la o rulota noua. Asta poate spune oarecum ceva despre proprietar si despre viata rulotei in acesti doi ani. Si vrem-nu vrem, dibacia in negociere este o trasatura de baza a comertului. Desi nu ne place sa credem asta, totusi cei mai multi dintre noi nu ne pricepem, sau ne pricepem intr-o masura infima.

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan C.
La 15.05.2020 la 18:21, Florin O a scris:

Salut! Nu se mai poate negocia ca negocierea a fost de la 11000e

În ceea ce privește discutia cu bogații  te înșeli rău  te informez ca , , rulotismul, , este mult mai costisitor si mai scump ca o cazare normală

În poveste este vb de un alt stil de viață mai aproape de natură.  

 

  Eu stiu ce inseamna rulotismul si ce costuri implica, deoarece in practic de ceva ani. Saptamana trecuta am investit 400 de euro in rulota actuala. insa parerea celor care prefera resorturi all inclusive este total alta. Pentru ei suntem "niste saraki". ;)

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.