RamonaPopescu

Casetă WC vs. deversare exterioară

3 postări în acest subiect de discuţie despre Casetă WC vs. deversare exterioară

Casetă WC vs. deversare exterioară

RamonaPopescu

Bună din nou,

 

De ceva vreme îmi doresc tare achiziționarea unui RV, acum proiectul este puțin mai înaintat și m-am lovit de o dilemă.

Ce ar trebui să aleg pentru black tank - caseta sau deversarea exterioară? Până acum am folosit RV-uri doar cu deversare exterioară (fosrte simplu și curat, nu cari nimic, nu vezi nimic :). Doar că a fost într-o țară unde stațiile de deversare erau la fel de dese ca benzinăriile. În România / Europa este la fel de simplu, oare? Există zone de deversare? Mă gândesc și la camping-uri - au astfel de spații lângă locul de campare sau este musai să miști mașina? Sau, și mai rău - ai spațiu să ajungi cu RV-ul la această canalizare?

 

Am încercat să caut pe forum acest subiect, dar nu pare să fi fost abordat. Sper să nu fac vreo greşeală, chiar de la primul post! :)

 

Mulțumesc mult!

Ramona 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Raul G

In Europa pe autostrăzi, sigur în Italia, Austria, Germania, Franța in toate stațiile de alimentare găsesti un loc special, în Franța chiar și în multe dintre cele pe șoselele naționale.
În campinguri mai greu, de obicei au un loc singur de deversare departe într-un colt, deci ori muti mașina zilnic oro folosești serviciile lor.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.