Radu Catalin

Englezoaica

9 postări în acest subiect de discuţie despre Englezoaica

Englezoaica

Radu Catalin

        Toamna trecuta ma gandeam sa-mi schimb rulota. Nu aveam nici un motiv, dar uneori nu ne trebuie motive sa mai schimbam cate ceva in viata noastra.

         In paralel cu anuntul de vanzare am inceput sa caut o alta rulota. Imi doream demult una cu infiltratii si mirosuri, dar oricat am cautat prin anunturi, oricate rulote am mai vazut, nu am reusit sa gasesc vreuna. :default_doh: Toate rulotele ce erau la vanzare erau impecabile si ieftine.:default_doh: Sigur, aveam un plafon maxim de 8000 euro, dar nu am gasit ceva care sa miroase a mucegai adevarat, sa fie putin umflat peretele... nimic... 

        Vazand aceasta stare de lucruri m-am hotarat sa nu o mai vand pe a mea. I-am rugat pe baietii de la Camperland sa intre in ea si sa se apuce de treaba: remasticare, schimbare garnitura sina, revizie gaze, soba, frigider si orice ar crede ei ca ar mai trebui facut pentru o intretinere exemplara....

         Dar.... ceva nu-mi dadea pace... Si mi s-a pus pata pe motocicleta... O aveam de vreo 7 ani si mi-era draga...dar vine o zi, vine o zi... si ne-am luat ramas bun... Iar in locul japonezei a venit ea... ENGLEZOAICA.... Daca D-zeu merge cu Harley, Lucifer a ales Trimph-ul.... e o vorba...

Asa ca va prezint: TRIUMPH  BONNEVILLE  AMERICA, mid-cruiser, 800 cc, 60hp

Asfalt uscat !

IMG_20200314_154610.jpg

IMG_20200314_154542.jpg

IMG_20200314_154551.jpg

  • Like 6
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Stefan Adam

Super ! Să te poarte sănătos ! Ce an e ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Catalin
8 minute în urmă, Stefan Adam a scris:

Super ! Să te poarte sănătos ! Ce an e ?

2008, 25000 km, a iesit pe strazi prima data in RO... In afara faptului  ca mi-a placut din prima, m-a atras faptul ca in afara de tobe care au fost schimbate - si care suna demential - in rest e stock, cu sigiliile fabricantului pe suruburi...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Bravo:OK: @Radu Catalin

 Felicitari pentru achizitie.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adam Adrian

Uau! Eu nu am A-ul. Dar mă bate gandul de ceva ani. Motorul meu preferat  e Harley Davidson Sportster. Am avut ocazia sa vad Triumph rocket 3 când apăruse 2300 CC .

Ce ai tu e apropiat de gustul meu.:salutare!:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Superbă !!!! :bravo:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Superbă, și eu ma gândeam sa ma întorc pe doua roti anul viitor odată cu feciorul mai mare care va face 14 ani și va lua A1, dubiul era între un Duke sa ii fac pe plac lui, MottoGuzzi V9 sa îmi fac pe plac mie, niciuna sa ii fac pe plac nevestei........felicitări

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel I

@Raul G sper ca in final ai facut pe placul nevestei ! :)

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G
[mention=3832]Raul G[/mention] sper ca in final ai facut pe placul nevestei !
 
125-ul pentru băiatul cel mare vine în primăvara viitoare, eu încă nu știu, dar tare mi-ar face comod în curând una pentru a nu face traficul pana la serviciu.

Inviato dal mio Lenovo TB-X606F utilizzando Tapatalk

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.