Gri Leu

Bine v-am găsit

10 postări în acest subiect de discuţie despre Bine v-am găsit

Bine v-am găsit

Gri Leu

Salut,

         Mihai mă numesc, 40 ani, cam tot atâți ani de dorință de a călători. De curând posed o autorulotă, autovehicul ce va purta familia în aventuri minunate (familia: eu, soția și un copil de 10 ani). Cel puțin aceasta este speranța mea. Am călătorit în ultimii doi ani cu autorulote închiriate, ca și perioadă de probă. Probele au fost trecute așa că am trecut la pasul următor, acela de a achiziționa una. 

         Încă din anul 2008, mi-am dorit acest tip de călătorii, inițial orientându-mă către o rulotă (știam exact ceea ce vroiam Hobby Excellent 495 ufe). Dar această dorință a fost trecută pe un plan secundar, prin urmare m-am limitat în a citi experiențele altor persoane (mulțumesc tuturor pentru postările pe forum-urile de profil).

         În 2017, odată cu apariția mai multor companii de închiriere, am decis să încerc o vacanță cu o autorulotă alcove. După un tur al țării, mi-am dorit să repet această experiență, așa că următoarea autorulotă (semi-integrată) am purtat-o prin Ungaria și Austria. Testele fiind trecute, m-am hotărât să achiziționez o autorulotă care să îndeplinească anumite criterii: neapărat semi-integrată, un pat pe mijloc, cabină de duș și toaletă separate de spațiul de dormit.

 

        Autorulota este un Bürstner Lyseo TD, produsă în 2018.  

   

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare

Raul G

Felicitări pentru achiziția făcută, sa ai parte numai de călătorii minunate

Distribuie această postare


Link către postare
Radu Ghita

@Mihai Burtan Mai intai felicitari pentru prezentare. Elegant, deschis,  prietenesc! :bravo:

In al doilea rand, iti urez multe experiente frumoase cu autorulota achizitionata! Si astept sa ne-o prezinti la rubrica dedicata!

Toate cele bune! :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Fejer Antal

Salutare @Mihai Burtan si bun venit in aceasta comunitate:salutare!::noroc:

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Ursu Florin

Bun venit în aceasta comunitate! :default_bun_venit::autorulota:

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Salutare și bun venit alaturi de noi @Mihai Burtan ! :salutare!: :default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Gri Leu

Mulțumesc tuturor pentru mesajele din postări.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.