Andrei Radu

LMC Luxus 490 K1

6 postări în acest subiect de discuţie despre LMC Luxus 490 K1

LMC Luxus 490 K1

Andrei Radu

   Buna dimineata,

 

   Livrata de craciunita in Ploiesti in luna decembrie 2019, inmatriculata de curand, gata de actiune. Ca si mai multe detalii, rulota a fost cumparata din Ploiesti, este fabricata in anul 2001, iar pe aceasta cale o sa le  multumesc celor de pe acest forum, care chiar daca nu i-am cunoscut personal, dar nu e timpul trecut,  au pus umarul la achizitia acesteia. 

Intre timp am reusit sa ii aduc niste imbunatatiri referitoare la functionalitate : 2 panouri fotovoltaice de 160W, un regulator Tracer de 40A, si o baterie de 120Ah lead acid de la Caranda, plus un mover.

Urmeaza in luna martie sa ii mai achizitionez inca o baterie pentru a imi extinde autonomia, si partea cea mai nasoala achizitia unui carlig de remorcare. Din pacate pt acest model de masina, nu se mai gaseste nimic aftermarket, la dezmembrari cred ca am sunat in toata tara si nu am avut noroc, singura varianta ramasa este sa cumparam unul original, care cred ca este facut din aur la ce pret are.

 

 

20200105_103106.jpg

20200105_103120.jpg

10840900_rulota-lmc-luxusan-20014-5-persoane_1.jpg

10840900_rulota-lmc-luxusan-20014-5-persoane_4.jpg

10840900_rulota-lmc-luxusan-20014-5-persoane_6.jpg

20191108_140525.jpg

Modificat de Andrei Radu
  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Daniel P

S-o stăpăniți cu drag, drumuri bune și vacanțe minunate! :bravo:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin

Sa o folositi cu placere, este foarte frumoasa rulota.

Chiar ma intrebam zilele trecute daca sotia dvs. si-a dus planul pana la capat. :cu-rulota:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Felicitari @Andrei Radu pentru achizitie. Sa aveti parte de ea multe iesiri reusite si drumuri bune va dorim cu noua:cu-rulota:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Radu

Multumim de urari! Si voua va dorim numai drumuri bune, fara incidente si pline de soare.

Deja e fun cu ea, chiar daca inca nu am iesit nicaieri cu ea. Am adus-o acasa dupa Craciun si am zis sa testez patul, nu va ganditi la prostii 🤣🤣🤣, vroiam sa vad daca incap in el, pt ca parea cam mic pt mine,   si ne aruncam la propriu in el...surpriza....incap...dar ne-a basculat in secunda doi la vreun unghi zic eu de vreo 20 de grade de deja vedeam masina parcata in fata ei la service. Bineinteles ca euforic fiind am uitat sa ii las picioarele de sprijin, deci ceva tot am invatat.

Am luat si o butelie de la Petrom sa ii testez caldura, si chiar face cald "soba"  deci e buna de iesit si pe vreme rece. Cand se va mai incalzi un pic o sa incep sa ma joc si cu celelalte utilitati, pt ca fiind nou in domeniu nu stiu nimic.

In principiu la sf lunii martie planuim un traseu Ploiesti- Budapesta-Praga-Auschwitz-Cracovia si retur. Atunci sa vad impresii 🤣, dar in principiu e fain sa detii o casa din asta pe roti.

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Felicitări, da aveți parte de vacanțe minunate cu căsuța voastră

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.