Ionel Tecuceanu

Geam baie burstner

4 postări în acest subiect de discuţie despre Geam baie burstner

Geam baie burstner

Ionel Tecuceanu

Bună dimineața! Daca are cineva sau poate sa aduca un geam de baie sau chiar transparent pentru un burstner hobby din '94. A fost smuls din rama și nu știu dimensiunile exact. După urmele sale ar fi aproximativ 62x62, orificiul are 58x57.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ursu Florin

Salutare @Ionel Tecuceanu, stiu ca @Viorel C. avea ceva geamuri acum ceva timp, sau incearca pe FB la RULOTE ALBA.

Mai este si Varza Istvan de la Tg. Secuiesc cu piese.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ionel Tecuceanu

Mulțumesc!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Petronel, dacă nu arde și mai ai răbdare, anul viitor vreau să mă joc cu Burstnerul meu pe care vreau să-l imbrac in lemn și să-l transform intr-o căbănuță la Letca Nouă...asa că îți pot oferi gratis geamul de la baie. :salutare!:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Liliana Burghelea
      de Liliana Burghelea
      Vand geam rulota. Geamul este nou. Dimensiuni 950x600. L-am achizitionat pentru rulota mea, dar nu se potriveste la sina. Chiar daca este de Burstner, inteleg ca se potriveste si la alte modele de rulota. Pret 700 lei.
      Ridicare personala din Bucuresti sau il trimit pe maxi taxi unde e nevoie.
      Tel contact :0752306506
       


    • Marius Negru
      de Marius Negru
      Salutare. In urma cu cateva zile mi-a fost vandalizata rulota (Avento Royal 395 TD din 1994), mi-au spart geamul mare din fata, mi-au taiat ruloul antisoare si mi-au rupt trapa. Acum vreau sa cumpar in prima faza geamul mare, apoi in functie de preturi si capacul trapei si ruloul antisoare. Geamul are urmatoarele dimensiuni 167x72 cm, iar decupajul geamului este de 160x64 cm. Va multumesc pentru orice sfat sau indrumare.
    • Finica Constantin
      de Finica Constantin
      Buna ziua,
      Am nevoie de geamul fix, stanga, pentru rulota KIP 34 de Luxe.
      Nu gasesc, e crapat si nu stiu cum se poate rezolva problema.

    • NRLaurentiu
      de NRLaurentiu
      Salutare, dragi colegi!
       
      Am gasit pe net o firma in Marea Britanie care face la comanda ferestre noi pentru rulote, aici. Nu sunt tocmai ieftine (conform spuselor din acest video - asa am aflat si despre aceasta firma), insa se pot fabrica la dimensiunea si forma originala (mai ales cele cu forme atipice).
       
      Dezavantajul consta in faptul ca procesul de comanda a unui noi ferestre necesita trimiterea celei sparte (inlusiv bucatile desprinse) catre sediul lor. Un alt dezavantaj este ca nu pot reface picatelele de pe conturul anumitor modele de geamuri de tip nou. La cerere ei pot asigura vopsirea acestei margini in negru sau argintiu. Si ca sa vorbesc si de avantaje, ei sustin ca tehnologia moderna de fabricare a ferestrelor este superioara celor vechi (cred ca ei se refera la cele de dinainte de anii 2000).
       
      Sper sa va fie de folos, nu fac reclama firmei respective, stiu ca s-a vorbit pe forum si de cei de la Motorhome care aduc la comanda dupa codul geamului. Am zis sa impartasesc aceasta informatie in special pentru cei care au un necaz cu ferestre cu forme atipice.
       
      Toate cele bune,
      Laurentiu
    • Ionut C.
      de Ionut C.
      Fereastra cu dimensiunile: 72 cm inaltime x 65 cm latime . Laturile sunt usor rotunjite, rama balamalei incastrata in fereastra.
      Geam exterior transparent, interior alb mat (pentru baie). fara feronerie, fara sina de pe rulota, doar ce se vede in fotografii.
      Aspect impecabil, fara zgarieturi.
      Asigur montaj in Bucuresti.
       
      Click pentru fotografii:
       
      1
      2
      3
      4
      5
      6
      7
       
      Pret 500 LEI
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.