Nelu Predonu

Un truc simplu, la baia RV-ului

2 postări în acest subiect de discuţie despre Un truc simplu, la baia RV-ului

Un truc simplu, la baia RV-ului

Nelu Predonu

Multi dintre posesorii de RV-uri ne confruntam cu un disconfort legat de perdeluta de la baie pe care trebuie sa o tragem in jurul nostru cand facem dus pentru a proteja de stropi peretii incintei.

Disconfortul consta in senzatia neplacuta de atingere a perdelei de corp.

Remediul si eliminarea acestui neajuns consta in lipirea pe peretii interiori ai baii a cativa mici magneti... ceva de genul:

 

https://www.emag.ro/magnet-neodim-disc-10mm-x-1-5mm-set-de-50-bucati-10100761/pd/DQZ68SBBM/?cmpid=86926&gclid=CjwKCAiAp5nyBRABEiwApTwjXiknwq6T22H3kSqlX0lABWw47Ewf6TO0TYCrRwKD9wYVNxuH41rnxxoCR4gQAvD_BwE

 

Inainte de intrarea la dus, imobilizati perdeaua pe peretii incintei cu alti magneti sau cu placute dintr-un material feros susprapus peste perdea magenetilor dinainte lipiti pe pereti.

Magnetii pot fi lipiti pe pereti in zone care nu afecteaza dpdv estetic interiorul baii.

 

 

  • Like 14
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Cristian Bednar
  • Buna idee, multumim @Nelu Predonu . Eu ii folosesc sa prind mobila de pereti (mobila subtire gen pantofar) cand in spate am nevoie de acces gen distribuitor de caldura sau alte lucruri ingropate in perete, insa atentie ca sunt puternici! 4 magneti la mine tin un pantofar lipit de perete si se desprinde mai greu decat imi inchipuiam cand i-am instalat. Asta ca info, sa nu va blindati perdeaua de dus cu 10 magneti si sa va chinuiti sa o dati jos dupa :default_doh:
  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.