TODEA MIHAELA LAURA

Butelie propan

3 postări în acest subiect de discuţie despre Butelie propan

Butelie propan

TODEA MIHAELA LAURA

Buna, a venit gerul si am avut probleme cu butelia, nu mai avea presiune sa faca fata la căldură.Am făcut rost de o butelie cu propan de 10 kg care merge super, continuu, 2 weekenduri.Intrebarea si îngrijorarea mea este ca a facut gheata pe butelie, ceas si furtun (deoarece este tinuta afară butelia, asa trebuie).Nu este problema? Trebuie sa le izolez cumva, sa le acopăr? Astept sfaturi, multumesc, Laura 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Fejer Antal

Pe forum sunt raspunsuri pentru intrebarile tale. Dai un search sí vei gasi mai multe. 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P
în urmă cu 1 oră, TODEA MIHAELA LAURA a scris:

îngrijorarea mea este ca a facut gheata pe butelie, ceas si furtun (deoarece este tinuta afară butelia, asa trebuie).Nu este problema? Trebuie sa le izolez cumva, sa le acopăr? Astept sfaturi, multumesc, Laura 

 

Este normal să facă acel strat de brumă, datorită diferenței de temperatură dintre interiorul buteliei și mediul înconjurător. Dacă nu ar exista această diferență, nu s-ar mai evapora gazul din recipient...ca atare dacă o izolezi, îi faci mai mult rău decât bine. Baftă și rasfoiește topicurile din forum, că s-a discutat mult pe acest subiect! :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.